Ogłoszenia 31 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj w parafiach salezjańskich Uroczystość św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętamy o ks. Janie Boku, który ma dzisiaj imieniny.
2. We wtorek – 02 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. W zakrystii możliwość nabycia gromnicy. Tego też dnia obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
3. W środę – wspomnienie św. Błażeja. Po mszy błogosławieństwo gardła.
4. W piątek – I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych, po południu, przed mszą św. okazja do spowiedzi. Tego też dnia czcimy św. Agatę.
5. W sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
6. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca: zmiana tajemnic różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
7. W tym tygodniu będą roznoszone po domach koperty na ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Do kopert będzie dołączony list informujący m.in. o powstaniu strony internetowej naszej parafii.
8. W tych dniach powstała strona internetowa naszej parafii. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: parafia-raszowka.pl a będzie dostęp głównie do ogłoszeń i do intencji na dany tydzień. Strona będzie w miarę czasu uzupełniana by mogła jak najlepiej służyć ożywieniu życia parafialnego.
Dla kontaktu z ks. proboszczem powstała poczta e-mail: proboszcz@parafia-raszowka.pl . Dziękuję Panu Karolowi Kos za pomoc w opracowaniu tej strony i za jej sfinansowanie.
9. Zwracam się z prośbą o pomoc w corocznej opłacie ubezpieczenia dla kościołów, które wynosi 2500 zł. Przez cały miesiąc luty, począwszy od przyszłej niedzieli, można będzie złożyć dowolną ofiarę w kopercie lub przelewem na konto parafialne. Za złożone ofiary z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
10. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej w kościele. Dziękuję panu Mazurowi za wywiezienie choinek.
11. Caritas Diecezji Legnickiej zachęca do ofiarowania 1% podatku na organizację pożytku publicznego, w tym wypadku na Caritas.
12. Ponawiam prośbę o ofiary na ogrzewanie kościoła.
13. Do nabycia „Niedziela” i kalendarz.