Ogłoszenia 21 lutego 2021 r.

Tydzień temu była taca inwestycyjna. Zebraliśmy w sumie 500 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Przypominam, że w piątek – DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.00, po niej msza św. Droga Krzyżowa w Raszowej o 16.00.
3. W przyszłą niedzielę – GORZKIE ŻALE po mszy o godz. 11.30.
4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” i obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji za tydzień będziemy zbierać ofiary na misje przy wyjściu z kościoła.
5. Już teraz zapraszam na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 25 do 28 marca. Rekolekcje będzie prowadził ks. Grzegorz Oleś, salezjanin.
6. Pod chórem postawiona jest skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną. W tym roku nie ma skarbonek papierowych na ten cel. Można będzie jednak spełnić ten zbawczy uczynek poprzez wrzucenie choćby przysłowiowego grosza na ten cel. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność charytatywną naszej parafii.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie kościoła. W sumie wpłaciło 85 osób. Jest to dopiero jedna trzecia wpłat konieczna do prawidłowego prowadzenia prac porządkowych w kościele. Dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebrano blisko 1900 zł. Dziękuję też za ofiary na ubezpieczenia kościołów. Zebrano 1450 zł., co stanowi nieco ponad połowę potrzebnej sumy.
8. Zostały zamówione już kwiaty do Bożego Grobu. Można już składać ofiary na ten zbożny cel. Ofiary składamy tradycyjnie w kopertach na tacy lub przelewem na konto.
9. Z racji roku św. Józefa powstaje nowa róża męska pod Jego patronatem. Chętni panowie proszę by zgłaszali się w zakrystii lub w kancelarii. Można telefonicznie.
10. Do nabycia świece paschaliki na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na Caritas Diecezji Legnickiej. Cena małej świecy 6 zł, większa – 12 zł. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”.
RASZOWA: 1. Trwają starania o dotacje na dokończenie renowacji ambony. 2. W najbliższą sobotę kościół sprząta dom nr 10.