Ogłoszenia 28 luty 2021 r.

Dzisiaj w II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Przypominam, że w piątek – DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.00, po niej msza św. Droga Krzyżowa w Raszowej o 16.00. W piątek – I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi.
3. W najbliższą sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
4. W przyszłą niedzielę – GORZKIE ŻALE przed mszą św. poranną. Początek o godz. 8.10. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu, które z racji Gorzkich Żali odbędzie się jedynie po mszy o 11.30.
5. Już teraz zapraszam na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 25 do 28 marca. Rekolekcje będzie prowadził ks. Grzegorz Oleś, salezjanin.
6. Pod chórem znajduje się skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność charytatywną naszej parafii.
7. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Jak już informowałem, kwiaty zostały już zamówione. Cena jednej doniczki to ok. 30 zł. Wszystkich kwiatów zostało zamówionych na sumę 1300 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty oleju do świec, paschału, itd. Ofiary składamy w kopertach na tacę lub przelewem na konto parafialne.
8. Z racji roku św. Józefa powstaje nowa róża męska pod Jego patronatem. Proszę chętnych by zgłaszali się w zakrystii lub w kancelarii.
9. Do nabycia świece paschaliki. Dochód na Caritas Diecezji Legnickiej. Cena małej świecy 6 zł, większa – 12 zł. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego byłego parafianina Tadeusza Karna. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…
RASZOWA: 1. Raszowa otrzymała 14.000 zł na ambonę z Ministerstwa Kultury i Oświaty. Mamy nadzieję, że otrzymamy jeszcze wsparcie ze strony Wójta Gminy. W tym tygodniu zostały złożone odpowiednie pisma z prośbą o dotację .
2. W najbliższą sobotę kościół sprząta dom nr 8.
3. W najbliższym czasie zostanie rozniesiony po Raszowej i Raszowej Małej list. (treść)