Ogłoszenia 04 kwietnia 2021 r.

1. Tydzień temu zakończyliśmy szczęśliwie rekolekcje wielkopostne. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność ks. Grzegorzowi Oleś za wygłoszone nam rekolekcje i dziękuję wszystkim, którzy przychodzili na nauki. Dziękuję tym paniom, które pomagały w ugoszczeniu ks. Rekolekcjonisty.
2. Wczoraj mszą wigilijną Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Wielkiej Nocy, cudu zwycięstwa życia nad śmiercią. Z tej okazji, my kapłani, składamy wszystkim drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia, by te Święta, przeżywane w gronie rodzinnym przyniosły pokój i miłość. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia was swoją dobrocią i chroni przed wszelkim złem. Wesołych Świąt !
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca św. Cieszę się, że powstały dwie róże męskie, na razie 5-osobowe, jedna w Raszówce, druga w Raszowej. Zapraszam panów z róży św. Józefa na zmianę w przyszłym tygodniu.
4. Jutro zapraszam na drugi dzień Świąt. Msze jak w niedzielę.
5. W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia podczas każdej mszy odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego też dnia dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klas III otrzymają medaliki.
6. Od jutra msze wieczorne o godz. 18.00. Przypominam, że przez cały tydzień trwa oktawa Wielkiej Nocy.
7. W środę spotkanie z rodzicami dzieci, które mają I Komunię 18 kwietnia. Początek o godz. 19.00.
8. W czwartek – 08 kwietnia – spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Początek o godz. 19.00.
9. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali przy ustawieniu dekoracji na Triduum Paschalne. Dziękuję tym paniom, które zakupiły i posadziły bratki przy grocie i przed kościołem. Dziękuję też wszystkim, którzy przychodzili na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Dziękuję Panom ze Straży Pożarnej za dar dla parafian w postaci maseczek. Maseczki rozdane.
10. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji święcenia pokarmów. Bóg zapłać za ofiary w ramach jałmużny wielkopostnej. Zebraliśmy ok. 540 zł.
11. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty aby wypełnić przykazanie kościelne przypominające o obowiązku spowiedzi w okresie wielkanocnym.
12. Zachęcam do lektury najnowszego numeru „Niedzieli”.
13. Zgodnie z nowymi ograniczeniami, proszę, by w kościele znajdowało się do 15 osób. Proszę wykorzystywać ławki z przodu i korzystać z chóru. Pozostali uczestnicy mogą stać przed kościołem. W tym celu będzie uruchomione dodatkowe nagłośnienie. Będą też przed kościołem ustawione ławki, szczególnie dla osób starszych.

RASZOWA: 1. W najbliższą sobotę sprząta dom nr 18.