Ogłoszenia 25 kwietnia 2021 r.

Tydzień temu w naszej parafii odbyła się I Komunia św. 8 dzieci z klas IV. Pozostałe dzieci klas IV-ch będą miały komunię w czerwcu. Zaś klasy III mają swoją I Komunię 09 maja. Polecam wszystkie dzieci waszej pamięci przed Bogiem.
2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego po hasłem: ”Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
3. W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.
4. W sobotę I sobota miesiąca. Zapraszam na godz. 17.00 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Tego też dnia rozpoczyna się miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszam. Nabożeństwa tradycyjnie bezpośrednio po mszy wieczornej.
5. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Tego dnia zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
6. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że „Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00. Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.
7. W najbliższym czasie chcemy wymienić drzwi frontowe kościoła w Raszówce. Dotychczasowe rozeschły się a zamek nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Nowe drzwi będą dębowe i zaopatrzone w dwa zamki. Koszt nowych drzwi to kwota 10 000 zł. z montażem. Termin montażu nowych drzwi to koniec czerwca. Dlatego przez cały miesiąc maj i czerwiec będziemy zbierać dobrowolne datki na ten cel. Ofiary będzie można składać tradycyjnie w kopertach z zaznaczeniem na jaki cel. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.