Ogłoszenia 09 maja 2021 r.

1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.
2. Dzisiaj I Komunia św. klas III na mszy o 11.30. Drogim dzieciom życzymy, by trwały mocno w miłości do Boga i zawsze karmiły swoją duszę tym świętym Pokarmem, Ciałem Chrystusa. A rodziców proszę, by dbali o religijne wychowanie swoich dzieci i sami dawali przykład prawdziwej wiary. Dzieciom wyrażam podziękowanie za dar ołtarza w postaci monstrancji. Od jutra zapraszam dzieci i rodziców na biały tydzień do piątku na godz. 18.00. Za miesiąc jest Boże Ciało, już teraz zapraszam wszystkie dzieci komunijne do udziału w procesji.
3. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam wszystkich na to tradycyjne nabożeństwo ku czci naszej najlepszej Matki.
4. Dziękuję za wszystkie msze św. zamówione w intencji ks. Proboszcza, szczególnie rodzinie różańcowej, parafianom z Gorzelina, wspólnocie modlitewnej Rycerzy Niepokalanego Serca NMP, parafianom z Raszowej. Dziękuję za złożone życzenia i za modlitwę. Dziękuję za wszelką okazaną mi życzliwość.
5. W piątek – 14 maja – święto św. Macieja Apostoła.
6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia.
7. Jak już wspominałem, w najbliższym czasie chcemy wymienić drzwi frontowe kościoła w Raszówce. Dotychczasowe nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Nowe drzwi będą dębowe i zaopatrzone w dwa zamki. Koszt nowych drzwi to kwota 10 000 zł. z montażem. Termin montażu nowych drzwi to koniec czerwca. Dlatego przez cały miesiąc maj i czerwiec będziemy zbierać dobrowolne datki na ten cel. Ofiary będzie można składać tradycyjnie w kopertach z zaznaczeniem na jaki cel, z podpisaniem od kogo. Można też na konto parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
ks. Stanisław Buchta – proboszcz
ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Dominika Paprocka-Kunysz, panna, zam. Raszówka i Tomasz Wróbel, kawaler, zam. w Kraszewicach. Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach proszę o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.