Ogłoszenia 23 maja 2021 r.

1.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na mszę św. na godz. 13.00. Podobnie przez najbliższe dwie niedzielę w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania dla bierzmowanych msza w niedziele o 13.00.
2. W poniedziałek, 24 maja, drugi dzień świąt Zesłania Ducha Św. Jest to podwójna uroczystość Maryjna: w całym Kościele czcimy NMP Matkę Kościoła a w rodzinie salezjańskiej obchodzimy uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych.
3. W pon., 24 maja o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych kl. IV.
4. W środę, 26 maja, Dzień Matki. Z tej okazji już dzisiaj składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim matkom. Niech najlepsza Matka, Maryja, wyprasza wam u Boga wszelkie błog. Boże a przede wszystkim dary Ducha Św., dary mądrości w kierowaniu rodziną, w wychowywaniu dzieci.
5. W środę, 26 maja, o godz. 19.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Następnego dnia, w czwartek, również o 19.00 spotkanie z rodzicami bierzmowanych.
6. Księża Salezjanie zapraszają na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę z początkiem sierpnia. W tym roku odbędzie się w sposób sztafetowy. Każda z grup będzie iść jeden dzień. Grupa salezjańska wyrusza 05 sierpnia. Ks. Mariusz Jeżewicz, przewodnik grupy salezjańskiej, zachęca do udziału w pielgrzymowaniu. Jednocześnie ks. Jeżewicz, jako dyrektor LO Salezjańskiego w Lubinie zachęca młodzież z klas VIII do zapisywania się do tej szkoły. Przypomina, że szkoła jest bezpłatna.
7. Komunikat Kurii.
8. Dziękuję za ofiary składane na nowe drzwi frontowe do kościoła.
9. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie ponownie organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka potrwa do 16 czerwca. Zużyty sprzęt składamy tradycyjnie przy wjeździe do garażu.
ks. Stanisław Buchta – proboszcz