Ogłoszenia 30.05.2021 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Św. Trójcy. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na mszę św. na godz. 13.00.
2. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. W tym dniu msze św. o 8.30 i 10.00 w Raszowej. Uroczysta procesja o godz. 12.00. Postarajmy się licznie uczestniczyć w tym wielkim święcie ku czci Jezusa Eucharystycznego. Idziemy, jak co roku, ulicami 1 Maja, Rataja i Sportową. Ołtarze przygotowujemy w tych samych miejscach. Pierwszy ołtarz buduje Rada Parafialna, drugi Rodzina Różańcowa, trzeci Gorzelin, czwarty Raszowa. Dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii lub przystąpią w najbliższą niedzielę, zapraszam do sypania kwiatów. Zapraszam też młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 18.30. Proszę o udekorowanie domów, zachęcam do wywieszenia flagi narodowej. Już teraz zapraszam na oktawę Bożego Ciała, podczas której będzie procesja dookoła kościoła po każdej mszy św. wieczornej.
3. Jutro święto Nawiedzenia NMP. Jutro też kończymy nabożeństwa majowe. Bóg zapłać tym, którzy przychodzili na tę piękną modlitwę ku czci naszej Pani Wspomożycielki.
4. Od wtorku czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W tygodniu podczas każdej mszy po komunii odmówimy Litanię ku czci Serca Pana Jezusa.
5. W piątek – I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi.
6. W sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00.
7. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca: zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Również w przyszłą niedzielę I Komunia św. dla ostatniej grupy na mszy o 11.30. Do sakramentu przystąpi po raz pierwszy 8 dzieci.
8. We wtorek Dzień Dziecka. Niech dobry Bóg prowadzi nasze dzieci i chroni ich od zła tego świata.
9. W tym tygodniu odbył się w Niemstowie pogrzeb mojego ojca, Stanisława. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…
ks. Stanisław Buchta – proboszcz