Ogłoszenia 06.06.2021 r.

1. W tym tygodniu przeżyliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii i w jej przebieg. Przede wszystkim należy podziękować Bogu za dar pięknej pogody. Bardzo jestem wdzięczny ojcom dzieci komunijnych za pięknie wykoszoną trawę wokół kościoła oraz za wywiezienie worków z trawą. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o zbudowanie ołtarzy na trasie procesji. Dziękuję przedstawicielom Straży Pożarnej za tradycyjną pomoc przy baldachimie i przy kapłanie. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki. Dziękuję niosącym feretrony i chorągwie. Dziękuję panu organiście i ministrantom. Dziękuję wszystkim za liczny udział.
2. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Po odśpiewaniu Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa, procesja wokół kościoła. W czwartek, w ostatnim dniu oktawy – poświęcenie wianków.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca: zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Również dzisiaj I Komunia św. dla ostatniej grupy na mszy o 11.30. Do sakramentu przystąpi po raz pierwszy 8 dzieci.
4. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu dodatkowa msza św. o 8.30 rano.
5. 12 czerwca, w sobotę, w naszej parafii uroczyste przyjęcie sakramentu bierzmowania przez blisko 60 osób. Początek mszy o godz. 17.00. Przypominam program spotkań bierzmowanych w tym tygodniu: w środę i czwartek próby o godz. 19.00. W piątek spowiedź bierzmowanych, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i wszystkich bliskich od godz. 16.00. Dopiero po spowiedzi kandydat oficjalnie zostanie dopuszczony do bierzmowania. Tego dnia mszy o godz. 18.00 nie będzie. Zapraszam na mszę św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa na godz. 8.30.
6. W przyszłą niedzielę, Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 13.00. Mszy o 11.30 nie będzie. Mszy odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. proboszcz z kościoła św. Maksymiliana Kolbe z Lubina ks. Piotr Zawadka. Mile widziany sernik na stół dla kapłanów gości po uroczystościach.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz