Ogłoszenia 13 czerwca 2021 r.

1. W sobotę, 12 czerwca odbyło się w naszej parafii bierzmowanie, do którego przystąpiło ponad 50 osób. Sakramentu udzielał ks. prałat Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupa. Pragnę podziękować bierzmowanym za współfinansowanie daru ołtarza w postaci monstrancji. Dziękuję pani katechetce, Mireli Skupień za pomoc w przygotowaniu młodzieży do tego sakramentu podczas katechezy oraz za pomoc w organizowaniu wczorajszych uroczystości.
2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystości odpustowe, związane ze wspomnieniem Niepokalanego Serca NMP. Msza odpustowa o godz. 13.00. Mszy przewodniczy ks. Potr Zawadka, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie a jednocześnie ekonom diecezjalny.
3. W najbliższą sobotę, 19 czerwca, w katedrze legnickiej odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 50 – lecia kapłaństwa ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Uroczystości rozpoczną się na mszy o godz. 12.00. Już teraz życzymy ks. biskupowi wszelkich łask na dalsze lata pracy w owczarni Chrystusowej.
4. Trwa zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka potrwa do 16 czerwca czyli do środy. Zużyty sprzęt składamy tradycyjnie przy wjeździe do garażu.
5. Uczniowie z naszej szkoły podstawowej w Raszówce organizują zbiórkę na pomoc dzieciom chorym na nowotwory, objętych opieką hospicyjną przy Fundacji Hospicjum Dziecięcego we Wrocławiu. W tym celu dzieci m.in. zbierają plastikowe nakrętki. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, dzieci będą zbierać do puszek przed kościołem dobrowolne ofiary na powyższy cel.
6. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz