Ogłoszenia 17 paźdz. 2021 r.

1. Dzisiaj zakończenie Misji parafialnych. Przez cały tydzień trwały nauki w Raszówce i w Raszowej, była możliwość przyjęcia sakr. chorych i skorzystania ze spowiedzi. Wierzę, że z pomocą łaski Bożej ten czas siania słowa Bożego, czas licznych komunii św., spowiedzi, umocni wszystkich wierzących naszej parafii w więzi z Bogiem. Pragnę już teraz wyrazić szczerą wdzięczność misjonarzom, ojcom redemptorystom, o. Kazimierzowi Głaz i o. Andrzejowi Szorc za trud głoszenia misji. Jest to ogromny wysiłek, wymaga poświęcenia. Za to wszystko pragnę w imieniu swoim i wszystkich parafian szczerze podziękować. Zapraszam już teraz ojców na renowację misji w okresie Wielkiego Postu. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przychodzili na rekolekcje, pilnie w nich uczestnicząc. Dziękuję tym rodzinom, które przyjmowały kapłanów na obiad lub dostarczyły na plebanię odrobinę jedzenia na śniadanie czy kolację. Dziękuję za ofiary składane na rzecz misji, szczególnie w ostatnich 3 dniach. Dzisiejsza taca również jest bowiem przeznaczona na wynagrodzenie za trud misji. Misje kończy msza św. o godz. 13.00. Z racji spektaklu teatralnego w świetlicy wiejskiej odwołane są różańce poobiednie i w Raszowej i w Raszówce.
2. Tydzień temu była zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Zebraliśmy 480 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten szczytny cel.
3. Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Raszówce spektakl pt. „Gość oczekiwany” o godz. 15.30. Wykonują go parafianie z Zimnej Wody. Spektakl autorstwa Zofii Kossak-Szczuckiej jest ogromnie wymowny w swoim przesłaniu. Zachęcam gorąco do jego obejrzenia. Pięknie wpisuje się w zakończenie misji.
4. Zbliża się miesiąc listopad a w nim nasza pamięć o zmarłych, którą wyrażamy poprzez modlitwę. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w karteczki na Wypominki miesięczne i roczne. Przy rocznych proszę wypisywać maksymalnie 10 imion czy nazwisk rodzin. Za złożone przy tej okazji ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Ofiara za wypominki roczne – 100 zł.
5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na misjonarzy.
6. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Mariannę Wójcik i Mariana Biśto. Pomódlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek….