1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Dzisiaj też podczas mszy o 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
2. Od czwartku trwa nowenna do Bożego Narodzenia, która przygotowuje nas na ten wielki dzień. W tygodniu nowenna podczas mszy roratniej.
3. Już są postawione choinki w kościele. Dziękuję Nadleśnictwu Legnickiemu za bezpłatne przekazanie nam tych drzewek i przywiezienie ich do kościoła. Dziękuję panu Mazurowi za postawienie choinek w kościele. Udekorowanie choinek i szopki w poniedz. po mszy roratniej. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.
4. W piątek ostatnie roraty o godz. 8.30 rano. Tego dnia rozdanie nagród dla dzieci najpilniej uczestniczących w roratach.
5. W piątek – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Przeżyjmy ten dzień pojednani z Bogiem i z najbliższymi. Wigilię rozpocznijmy odśpiewaniem kolędy, modlitwą, przeczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, podzieleniem się opłatkiem. Ważne jest celebrowanie jak najpiękniej domowych uroczystości. Tutaj czy ojciec czy matka czy dziadkowie stają się kapłanami rodziny. Po Wigilii zapraszam na Pasterkę na godz. 24.00. Pasterka w Raszowej o godz. 22.00.
6. W sobotę – Uroczystość NARODZENIA PAŃSKIEGO. Tego dnia zapraszam na msze jak w niedzielę.
7. W przyszłą niedzielę – II dzień świąt ale nie ma wspomnienia św. Szczepana. Tego dnia Uroczystość Świętej Rodziny.
8. Spowiedź przedświąteczna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i po mszy roratniej. W Raszowej tego dnia o godz. 18.00.
9. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze decyzji jak ma wyglądać wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym roku. Ks. Biskup Andrzej pozostawił tę gestię w rękach każdego ks. proboszcza. Osobiście chciałbym, by w tym roku odwiedzić tradycyjnie każdą rodzinę. Dla pewności co do bezpieczeństwa być może kolęda rozpoczęła by się dopiero po Uroczystości Trzech Króli. Być może, do tego czasu sytuacja epidemiczna się ustabilizuje. Jeśli nie, zorganizujemy msze jak rok temu.
10. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Bóg zapłać tym, którzy podjęli się tego zadania. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał, można zaopatrzyć się w zakrystii lub kancelarii.
11. Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Na dzień dzisiejszy złożono 500 zł.
12. Przypominam, że rozprowadzane czasopismo „Niedziela” kosztuje 8 zł. W najbliższych numerach specjalne dodatki jak kalendarz, teksty kolęd, itp.
13. W tym tygodniu udało się położyć nowy dach nad dzwonnicą. Koszt to 5500 zł. Można składać ofiary na ten cel. Niestety, uległ awarii system automatycznego dzwonienia. Dlatego dzwony na dzień dzisiejszy są wyłączone. Naprawa będzie dopiero po nowym roku.