1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech to będzie czas nawrócenia i przemyślenia. Niech to będzie czas dobrej spowiedzi i zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św.
2. Dzisiaj zakończenie Renowacji Misji Parafialnych, które prowadził o. Kazimierz Głaz, redemptorysta. Bóg zapłać wszystkim, którzy przychodzili na nauki. Ojcu Kazimierzowi wyrażamy naszą gorącą wdzięczność za posługę słowa Bożego. Niech dobry Bóg wynagrodzi mu ten czas ofiarowany nam obficie wszelkimi darami.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca św. Po mszy o 11.30 poświęcenie nowych drzwi w kościele.
4. Od jutra msze św. w Raszówce o godz. 18.00.
5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W Raszowej o 16.30. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po mszy o 11.30.
6. W przyszłą niedzielę – niedziela Ad Gentes, przy wyjściu z kościoła zbiórka na misjonarzy.
7. W czwartek, o godz. 19,00, spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.
8. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, przeprowadziliśmy zbiórkę na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W sumie zebraliśmy 2040 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Oprócz tego pod chórem na czas Wielkiego Postu, wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną, która również będzie przeznaczona na ten sam cel. Za złożone ofiary z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Można już składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary tradycyjnie w kopertach na tacę lub w zakrystii, z wyraźnym zaznaczeniem: Na kwiaty DO BOŻEGO GROBU. Można też przelewem na konto parafialne.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Lecha Sobol. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

ks. Stanisław Buchta – proboszcz