Ogłoszenia 20 marca 2022 r.

1. Tydzień temu była zbiórka na misjonarzy. Zebraliśmy 420 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Wczoraj, w Uroczystość św. Józefa, w naszym kościele, w Raszówce, 13 osób poświęciło się szczególnej jego opiece. Do tego dnia grupa ta przygotowywała się przez 40 dni poprzez adorację Najświętszego Sakramentu i codzienne odmawianie Litanii ku czci tegoż świętego.
3. W piątek Uroczystość Zwiastowania NMP. Z tej racji dzisiaj, po każdej mszy św., możliwość podjęcia się adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Ta duchowa adopcja polega na odmówieniu codziennie przez 9 miesięcy jednej dziesiątki różańca za poczęte dziecko, wiadome tylko Bogu. W piątek, podczas mszy św. wieczornej, w uroczystość Zwiastowania, osoby, które zadeklarują się przystąpić do adopcji złożą przysięgę. Tego dnia msza w Raszowej o 17.00.
4. Również w piątek, papież Franciszek ofiaruje Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu NMP. Na prośbę ks. Biskupa Andrzeja, w każdej parafii naszej diecezji, tego dnia po mszy księża proboszczowie w swoich parafiach dokonają również aktu ofiarowania Rosji i Ukrainy Sercu Maryi.
5. Również w piątek przypada 30 rocznica powstania Diecezji Legnickiej. Tego dnia ks. Biskup zaprasza na jubileuszową mszę do katedry na godz. 12.00.
6. Nasze Zgromadzenie Salezjańskie posiada kilka parafii na Ukrainie. Ks. Marian Kuc, proboszcz salezjańskiej parafii w Korostyszewie koło Żytomierza, zwraca się z prośbą o wykupienie cegiełek ( jedna cegiełka to minimum 10 zł.) by móc utrzymać tamtejszą parafię. Możliwość nabycia cegiełki przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiarę można też przesłać na konto, podane na cegiełce.
7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W Raszowej o 16.30. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę rano po mszy o godz. 11.30.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Krzysztof Łoś, kawaler, wyznania rzym.kat., zam. Małuszów i Malwina Słowikowska, panna, wyznania rzym.kat., zam. Raszowa. Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz