Ogłoszenia 03.04.2022 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca św.
2. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.30. Tego też dnia ks. Biskup Andrzej Siemieniewski zaprasza do Legnicy, do katedry, na Miejską Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie. Początek o godz. 19.30. Zakończenie przy Kurii. Jest prośba, by zabrać ze sobą świece i krzyże domowe.
3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Tego dnia na każdej mszy św. poświęcenie palm. Poświęcenie palm na mszy o 11.30 odbędzie się tradycyjnie przed mszą św. przy grocie Matki Bożej. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po mszy o 11.30. Tego też dnia Droga Krzyżowa ulicami Raszówki. Zapraszam szczególnie tych, którzy nie mogli być na tym nabożeństwie w tygodniu. Początek o godz. 15.00.
4. Od przyszłej niedzieli chcemy powrócić do mszy św. w Gorzelinie, jak zwykle o godz. 13.00.
5. W kraju zostały zniesione ograniczenia. Nie obowiązują już maseczki. Można też ponownie korzystać z kropielnic z wodą święconą przy wejściu do kościoła. Można też przekazać sobie znak pokoju przez ukłon.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję za wykupione cegiełki. W sumie na potrzeby salezjańskiej parafii w Korostyszewie na Ukrainie zebraliśmy już 640 zł. Możliwość nabycia cegiełki przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiarę można też przesłać na konto, podane na cegiełce.
7. Dziękuję paniom za troskę o piękno otoczenia kościoła, za zasadzone świeże bratki przy grocie Matki Bożej, za wygrabienie liści wokół kościoła.
8. Można zaopatrzyć się w paschaliki. Dochód przeznaczony jest na Caritas Diecezji Legnickiej.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz