Ogłoszenia 17 kwietnia 2022 r.

1. Tydzień temu, w niedzielę Palmową odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Raszówki. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy w niej uczestniczyli i byli bezpośrednio zaangażowani w jej przeprowadzenie.
2. We wtorek swoje imieniny obchodził ks. Zenon. W jego imieniu pragnę podziękować delegacjom parafian, którzy złożyli mu życzenia, za ofiarowane kwiaty i podarki.
3. Wczoraj mszą wigilijną Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Wielkiej Nocy, cudu zwycięstwa życia nad śmiercią. Z tej okazji, my kapłani, składamy wszystkim drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia, by te Święta, przeżywane w gronie rodzinnym przyniosły pokój i miłość. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia was swoją dobrocią i chroni przed wszelkim złem. Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !!!
4. W tym tygodniu przeżyliśmy święte Triduum Paschalne. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowywanie i realizację świętej liturgii. Dziękuję tym, którzy we wtorek przyszli by przygotować grób Pański. Dziękuję paniom, które zadbały o przygotowanie bielizny kościelnej i o wystrój ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękuję za zakup i posadzenie nowych bratków przed kościołem. Dziękuję panu organiście, ministrantom, pani Agnieszce za wykonanie śpiewu psalmów. Dziękuję przedstawicielom Straży Pożarnej za tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy przychodzili na adorację przy grobie.
5. Tydzień temu powróciliśmy do mszy św. w Gorzelinie o godz. 13.00. Dzisiaj ostatnia msza św. w Raszówce o 13.00. Jutro, w poniedziałek wielkanocny i w przyszłą niedzielę mszy św. o godz. 13.00 w Raszówce nie będzie.
6. Dziękuję jeszcze raz Państwu Robertowi i Marzenie Maćków za ofiarowanie do kościoła w Raszowej nowej monstrancji.
7. Zachęcam do udziału we mszy św. w tygodniu z racji oktawy Wielkiej Nocy.
8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas każdej mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
9. W czwartek – spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych o godz. 19.00.
10. 12 marca b.r. nasz parafianin Paweł Bryłkowski został ustanowiony przez bpa Andrzeja Siemieniewskiego nadzwyczajnym szafarzem. Panu Pawłowi gratulujemy i wyrażamy radość z takiej nominacji. Dla parafii to ogromny zaszczyt.
ZAPOWIEDZI : W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Anna Wysocka, panna, rzym.kat.,zam. Raszowa i Paweł Lubryka, kawaler, rzym.kat., zam. Lubin oraz Magdalena Słota, panna, rzym.kat., zam. Raszówka i Mateusz Jankowski, kawaler, rzym.kat., zam. Chojnów. Zapowiedź I.