Ogłoszenia 15 maja 2022 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii przeżyliśmy dzień I Komunii św. Do tego sakramentu przystąpiło 17 dzieci. Życzymy im wytrwania przy Chrystusie do końca życia. Dzieciom dziękuję za dar ołtarza w postaci zielonego ornatu.
2. Tydzień temu były imieniny ks. Proboszcza. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za życzenia imieninowe, za kwiaty i za zamówione w jego intencji msze św.
3. Dzisiaj, na mszy o 11.30 w naszej parafii 23 dzieci obchodzi 1 rocznicę komunii św.
4. Jutro święto św. Andrzeja Boboli.
5. Dzieci komunijne i dzieci rocznicowe 04 czerwca (sobota) udają się do Częstochowy. Wyjazd autokarem, koszt 100 zł. Jest parę wolnych miejsc. Gdyby ktoś z parafian chciał wziąć udział w wyjeździe, proszę by zgłosił to w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
6. W tych dniach do parafii przyszło pismo od zarządu dróg, informujące że ogrodzenie kościoła od strony ul. 1 Maja stoi na tzw. pasie drogowym, który ma być zagospodarowany na zatoczkę autobusowa i chodnik. Zarząd dróg prosi o usunięcie ogrodzenia do końca maja. Niestety, od tej decyzji nie ma odwołania. Parafia musi to uczynić na własny koszt. Na dzień dzisiejszy koszt usunięcia ogrodzenia jest jeszcze nieznany. Trwa poszukiwanie wykonawcy.
7. Trwają prace przy powstawaniu kapliczki przy ul. Odzyskanej. Została zrobiona już wylewka pod podstawę, na której będzie umieszczona figura. W gablocie jest wywieszony projekt kapliczki i propozycja tekstu pod figurą.
8. Trwają nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam wszystkich na wieczorną mszę św. połączoną z nabożeństwem majowym.