Ogłoszenia 22 maja 2022 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii przeżyliśmy rocznicę I Komunii św. W rocznicy uczestniczyło 22 dzieci. Życzymy im wytrwania przy Chrystusie do końca życia.
2. Dzieci komunijne i dzieci rocznicowe 04 czerwca (sobota) udają się z pielgrzymką jednodniową do Częstochowy. Wyjazd autokarem, koszt 100 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do udziału w pielgrzymce. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Plan wyjazdu: Zbiórka w sobotę, 04 czerwca , o godz. 6.30. Ok. 11.00 przyjazd na Jasną Górę, o 12.30 msza św., czas wolny na obiad, zwiedzanie Jasnej Góry, 15.00 Droga Krzyżowa na wałach, wyjazd ok. 17.00. Przyjazd do domu ok. 21.00.
3. We wtorek – 24 maja – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, głównej patronki Zgromadzenia Salezjańskiego.
4. W czwartek – 26 maja – Dzień Matki. Już dzisiaj życzymy wszystkim matkom Bożego błogosławieństwa i miłości ze strony dzieci.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Trwają prace przy powstawaniu kapliczki przy ul. Odzyskanej. Została zrobiona już wylewka pod podstawę, na której będzie umieszczona figura oraz zrobiona z bloczków betonowych podstawa pod figurę. Dziękuję panu Mirosławowi i panu Robertowi z Raszowej za bezinteresowne wykonanie powyższych prac. Panu Pawłowi Bryłkowskiemu za przekazane materiały budowlane. W najbliższym czasie zaplanowane jest zamówieni płyt marmurowych, w tym jedna płyta z napisem oraz położenie płytek chodnikowych. W gablocie jest wywieszony projekt kapliczki i propozycja tekstu pod figurą. Nadal zbierane są ofiary na budowę kapliczki.
7. Wczoraj, 21 maja, w kościele św. Jana Bosko w Lubinie dwoje diakonów diak. Piotr Leśnikowski oraz diak. Krystian Sukiennik ze Zgromadzenia Salezjańskiego przyjęło święcenia kapłańskie. Polecam ich waszej serdecznej pamięci modlitewnej.
8. Na terenie naszej parafii, w świetlicy wiejskiej, przebywa od tego tygodnia 15 uchodźców z Ukrainy. W związku z tym jest prośba o pomoc w postaci darów. Jeśli ktoś ma niepotrzebny telewizor, radio, dla małych dzieci wanienkę, chodzik, łóżeczko, ciuszki, ubranka może przynieść do świetlicy lub do parafii.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Eugeniusza Kuriańskiego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…