Ogłoszenia 12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Uroczystość Trójcy Najświętszej.
2. W czwartek – 16 czerwca – Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. W tym dniu msze św. o 8.30 i w Raszowej o 10.00. Uroczysta procesja ulicami Raszówki o godz. 12.00. Idziemy, jak co roku, ulicami 1 Maja, Rataja i Sportową. Ołtarze przygotowujemy w tych samych miejscach. Pierwszy ołtarz budują parafianie z ul. Odzyskanej i ul. Bema, drugi Rodzina Różańcowa, trzeci Gorzelin, czwarty Raszowa. Dziewczynki, zapraszam do sypania kwiatów, szczególnie te, które były u I Komunii św. i z młodszych klas. Dziewczęta z klas rocznicowych zachęcam do niesienia feretronów. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 18.30. Proszę o udekorowanie domów, zachęcam do wywieszenia flagi narodowej. Już teraz zapraszam na oktawę Bożego Ciała, podczas której będzie procesja dookoła kościoła po każdej mszy św. wieczornej.
3. Pragnę serdecznie podziękować paniom, które w piątek uporządkowały otoczenie kościoła. Panu Marianowi Korczak dziękuję za wykoszenie trawy. Otoczenie naszego kościoła wygląda bardzo pięknie i świadczy o całej naszej parafii. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
4. Dzisiaj przed kościołem dzieci naszej szkoły podstawowej prowadzą zbiórkę na Fundację wspierającą dzieci chore na nowotwory. Zbiórkę organizują dzieci i nauczyciele oraz katecheci z naszej Szkoły Podstawowej.
5. 30 lipca br. Wyrusza po raz 30 Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zachęcam do udziału. Zapisy do grupy 6 czyli salezjańskiej u ks. Mariusza Jeżewicza. Szczegóły na plakacie.
6. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Tadeusza Hubickiego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek….

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Paweł Romaniec, kawaler, wyznania rzymskokatolickiego, zam. Raszówka i Wiktoria Hromow, panna, wyznania rzymskokatolickiego, zam. w Niemstowie. Zapowiedź II.