Ogłoszenia 19 czerwca 2022 r.

1. W tym tygodniu przeżyliśmy Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Jeszcze raz pragnę wyrazić ogromną wdzięczność parafianom za zaangażowanie w przygotowanie kościoła i jego otoczenia na ten dzień. Przede wszystkim jednak trzeba podziękować Bogu za dar słońca na czas procesji. Dziękuję paniom, które już kilka dni wcześniej wysprzątały otoczenie kościoła a także trasę procesji. Dziękuję ekipom, które przygotowały ołtarze, szczególnie z Raszowej i Gorzelina oraz z ul. Odzyskanej i ul. Bema. Dziękuję panom strażakom, którzy tradycyjnie stawili się do niesienia baldachimu oraz do podtrzymywania kapłana. Dziękuję paniom niosącym feretrony, które przyszły w pięknych strojach ludowych i wszystkim, którzy nieśli chorągwie. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i całej służbie liturgicznej oraz panu organiście. Jeszcze raz zapraszam na oktawę Bożego Ciała, podczas której będzie procesja dookoła kościoła po każdej mszy św. wieczornej. Dzisiaj procesja po mszy o 8.30.
2. W czwartek, 23 czerwca, uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Tego też dnia spotkanie zespołu synodalnego o godz. 19.00. Spotkanie na plebanii.
3. W piątek, 24 czerwca, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.
4. W piątek – zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i nauczycieli o godz. 7.30. W tym roku ta msza św. będzie miała szczególny charakter ze względu na zakończenie dyrektorowania przez Panią Lucynę Szudrowicz, Msza będzie sprawowana jako msza dziękczynna, z podziękowaniem Bogu za 35 lat pracy w szkole w tym 22 lata dyrektorowania z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.
5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam wszystkich parafian na msze odpustową o godz. 13.00. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Proboszcz z Osieka, ks. Jerzy Bachor. Tego dnia mszy o 11.30 i w Gorzelinie o 13.00 nie będzie.
6. W piątek, o godz. 19.00, na lubińskich błoniach, odbędzie się koncert „Wniebowdętę” im. Marka Garncarza, zmarłego rok temu w młodym wieku muzyka. W sobotę, w Krzeszowie, VI Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej a w Lubinie, w kościele św. Maksymiliana Kolbe, 28 Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. Na te wszystkie imprezy i spotkania zaprasza ks. Biskup w specjalnym komunikacie.
7. Komunikat ks. Biskupa.