Ogłoszenia 03 lipca 2022 r.

1. Tydzień temu przeżyliśmy uroczystości odpustowe. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację odpustu. Przede wszystkim dziękuję pani Eli Korczak za przygotowanie otoczenia i samego kościoła, za zmianę bielizny kościelnej, piękne kwiaty. Dziękuję służbie ministranckiej, organiście, paniom niosącym feretrony w pięknych strojach, panom niosącym baldachim i podtrzymujących księdza. Dziękuję za przyniesione ciasto na stół dla kapłanów. Dziękuję klerykowi Piotrowi Chodziutko z seminarium sosnowieckiego za posługę przy ołtarzu.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
3. Trwają prace przy kapliczce. Dzięki uprzejmości Pana Wójta została wyłożona kostka wokół cokołu. W najbliższym czasie będą umocowane kamienne płyty wraz z blatem oraz umocowana figura Matki Bożej. Następnym etapem będzie uporządkowanie otoczenia kapliczki, posadzenie drzewek ozdobnych, kwiatów, itp. oraz oświetlenie. Planowana data poświęcenia kapliczki to 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP.
4. W związku z tym, że ustała pandemia można przeprowadzić w parafii wybory do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na czerwcowym spotkaniu zespołu synodalnego ustalono termin wyborów na wrzesień. W związku z tym informuję, że do połowy sierpnia można do ks. proboszcza zgłaszać swoich kandydatów do jednej i drugiej rady. Ten sam kandydat może startować do jednej i do drugiej rady. Propozycję kandydatów przekazujemy w formie pisemnej ks. proboszczowi.