Ogłoszenia 18 września 2022 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii wybory do rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej. Przy wyjściu z kościoła, kto skończył 18 lat może pobrać karteczkę z nazwiskami kandydatów. Na karcie są dwie kolumny nazwisk. W pierwszej kolumnie są nazwiska do rady duszpasterskiej i tu możemy zaznaczyć dwa nazwiska, w drugiej kolumnie są nazwiska do rady ekonomicznej. Tu wolno zaznaczyć tylko jedno nazwisko. Kartę wrzucamy do urny pod chórem. Wyniki wyborów będą podane dopiero po zatwierdzeniu nowego składu obu Rad przez biskupa.
2. W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
3. W środę spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania czyli rodziców uczniów z kl. VIII, połączone ze spotkaniem z młodzieżą. Przypominam, że w przygotowaniu mogą brać udział osoby spoza tej grupy, osoby starsze, które z jakichś powodów nie przystąpiły do tego sakramentu a chciałyby to uczynić. Te osoby również zapraszam na środę.
4. Na pielgrzymkę do Krzeszowa z naszej parafii zgłosiło się ponad 20 osób. Blisko 20 jest z parafii Miłoradzice. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam udziały w wyjeździe a szczególnie tych, którzy jeszcze tam nie byli. Wyjazd 01 października, w sobotę. W przyszłą niedzielę będzie podana dokładna godzina wyjazdu.
5. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”, który połączony jest z bogato ilustrowanym dodatkiem „Bliżej życia z wiarą”. Koszt z dodatkiem 10 zł.
RASZOWA: Tydzień temu przeżyliśmy w Raszowej odpust ku czci NMP Niepokalanie Poczętej. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych uroczystości połączonych ze świętem plonów. Przede wszystkim dziękuję Bogu za pogodę i ks. Henrykowi Juszczykowi za przewodniczenie mszy odpustowej i za wygłoszone słowo. Dziękuję tym, którzy pięknie udekorowali kościół a także bramę kościoła. Dziękuję za przepiękny wieniec i pięknie wypieczony chleb dożynkowy, za słowo ze strony starościny dożynek pani Doroty Pasternak. Dziękuję za zakup nowych świec na procesje. Niech Bóg wszystkim za wszystko wynagrodzi.