Ogłoszenia 06.11.2022 r.

1. Tydzień temu była zbiórka na potrzeby misjonarzy. Zebraliśmy 550 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
2. We wtorek przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu były zbierane ofiary na utrzymanie naszej nekropolii. W ciągu 3 dni zebraliśmy 2200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
3. Wczoraj odbyła się wycieczka dla dzieci w nagrodę za gorliwe uczęszczanie na różaniec. W wyjeździe wzięło udział 13 dzieci.
4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
5. W środę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 18.00.
6. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia msze św. jak w niedzielę (oprócz Gorzelina). Tego dnia ks. biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie całej diecezji. Przypomina, że w takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do dobrowolnego dzieła miłosierdzia lub innego dzieła pokuty. Pamiętajmy o patriotycznym obowiązku wywieszenia flagi przed domem.
7. W przyszłą niedzielę – 13 listopada – przypada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc kościołowi na Ukrainie.
8. Zapraszam na Różaniec za zmarłych z wypominkami pół godziny przed mszą św. wieczorną czyli o godz. 16.30. W Raszowej przed mszą św. w niedzielę.
9. Dziękuję pani Eli Korczak, za piękną dekorację przed ołtarzem z racji miesiąca listopad.
10. Zachęcam do zaopatrzenia się w najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy dwoje parafian: Marię Steranka i Piotra Piroga. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek….