Ogłoszenia 19.02.2023 r.

1. W tym tygodniu do domów parafian z Raszówki i Gorzelina zostały dostarczone koperty na ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W sumie zostało przygotowanych blisko 300 kopert. To jest nasz święty obowiązek troszczyć się o nasze kościoły, o ich czystość, piękno. Wygląd kościoła jest świadectwem o nas, o naszej wierze. Dlatego niech nikt nie dyspensuje się od tego obowiązku. W każdej kopercie jest plan rekolekcji, które rozpoczną się już za dwa tygodnie. Koperty można składać podczas mszy niedzielnych lub w kancelarii. Ofiary można też przelać na podane na kopercie konto parafialne.
2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas nawrócenia i przemyślenia. Niech to będzie czas dobrej spowiedzi i zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św. Zapraszam na Drogi Krzyżowe i na Gorzkie Żale. Zapraszam na rekolekcje. Przeżyjmy Wielki Post w powadze, w duchu pokuty i nawrócenia bo do tego skłaniają nas nie tylko nasze tradycje i liturgia ale też takie wydarzenia jak trwająca od roku wojna na Ukrainie. Świat potrzebuje nawrócenia, które rozpocznijmy od siebie.
3. W środę, 02 marca, Środa Popielcowa. Tego dnia zapraszam na msze św. z posypaniem głowy o godz. 8.30 i 17.00 i 19.00. W Raszowej o 18.00.
4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową, bez której trudno przeżyć Wielki Post. To proste nabożeństwo wprowadza nas w nastrój pokuty i pozwala na dokonanie refleksji nad swoim życiem. Początek nabożeństwa o 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie msza św. W Raszowej o 18.15 i po niej msza św.
5. W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale na godz. 8.05. Tradycyjnie Gorzkie Żale będą raz o 8.05 a raz po mszy o 11.30, tak by umożliwić wszystkim udział w tym nabożeństwie.
6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórkę organizuje Polska Caritas.
7. Już teraz zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Tradycyjnie składamy w kopercie na tacy.
8. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy troje naszych parafian: Włodzimierza Terefelko, Mariannę Tarnowską i Janinę Ptaszkowską. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…