Ogłoszenia 26.02.2023 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
2. Rozpoczęły się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Przypominam, że w naszej parafii. nabożeństwa są w piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej jest msza św. Droga Krzyżowa w Raszowej o 18.15.
3. W piątek – I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi.
4. W sobotę – I sobota miesiąc, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00. Tego dnia w kościele czcimy św. Kazimierza Królewicza.
5. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św.
6. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po mszy o 11.30. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje. Do każdej rodziny został dostarczony plan rekolekcji. Postarajmy się zrobić wszystko. by każdego dnia, do środy włącznie, uczestniczyć w naukach. Polecam waszej modlitwie ks. rekolekcjonistę oraz całe rekolekcje. Tace zebrane podczas mszy rekolekcyjnych w tygodniu przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty.
7. Dziękuję Pani Elżbiecie za piękną dekorację wielkopostną przed ołtarzem.
8. Pod chórem została ustawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy, że jałmużna należy, obok postu i modlitwy, do cennych w oczach Bożych praktyk pobożnościowych.
9. Już teraz zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Tradycyjnie składamy w kopercie na tacy.
10. W środę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
11. Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1.5 % podatku na cele charytatywne. Szczegółowe dane na plakacie.
12. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Henryka Hawro. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…