Ogłoszenia 05.03.2023 r.

1. W naszej parafii dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Kazimierza Szydełko, salezjanina, proboszcza, obecnie pracującego na Białorusi pod Mińskiem. Życzymy ks. rekolekcjoniście opieki Ducha św. Wczoraj ks. Kazimierz obchodził swoje imieniny. Z racji imienin składamy drogiemu solenizantowi obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki.
2. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na rekolekcje w tygodniu. Niech nikogo nie zabraknie. Do wyboru mamy 3 terminy spotkań: o 8.30 rano, o 17.00 i 19.00. We wtorek dzień spowiedzi, pół godziny przed mszą i w czasie mszy. W środę zakończenie. Pamiętajmy, że przez 3 dni będą zbierane ofiary na każdej mszy św. dla ks. rekolekcjonisty, szczególnie w środę, by w ostatnim dniu. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdy gest wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty. Nie traćmy okazji by wesprzeć materialnie Kościół na Białorusi.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. Dzisiaj Gorzkie Żale po mszy o 11.30. W przyszłą niedzielę rano o godz. 8.05.
4. Tydzień temu odbyła się zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 608 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. W przyszłą niedzielę niedziela „Ad gentes”. Tego dnia zbiórka przy wyjściu z kościoła na misje.
5. Pod chórem została ustawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy, że jałmużna należy do cennych w oczach Bożych praktyk pobożnościowych.
6. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Można już nabyć świecę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Duża kosztuje 20, mała 10.
7. Dyrekcja Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie informuje o rozpoczęciu się naboru do szkoły. Szkoła jest publiczna i dlatego nie ma czesnego i nie ma ustalonego obwodu. W najbliższy wtorek, 7 marca, organizowany jest „Dzień otwarty” dla rodziców dzieci idących w tym roku do klasy I. Początek „Dnia” o godz. 17.00. Szkoła mieści się przy ul. Szkolnej 25.
8. W tym tygodniu sołectwo Raszówki organizuje Dzień Kobiet w piątek o godz. 16.30. Na prośbę organizatorów udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. Niemniej zapraszam na Drogę Krzyżową.
9. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.