Ogłoszenia 26.03.2023 r.

1. Wczoraj podczas mszy wieczornej w Uroczystość Zwiastowania NMP do adopcji dziecka poczętego przystąpiło 11 osób. Bardzo dziękuję tym, którzy zobowiązali się duchowo adoptować dziecko poczęte i modlić się przez 9 miesięcy o jego szczęśliwe przyjście na świat.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale o 8.30. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30.
3. W związku z przejściem na czas letni od poniedziałku msze św. wieczorne o godz. 18.00.
4. W najbliższą sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00.
5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Tego dnia poświęcenie palm na każdej mszy św. Poświęcenie palm na mszy o 11.30 przed kościołem a następnie procesyjne wejście do kościoła. Również w przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa ulicami Raszówki o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie tych, którzy nie mogli przychodzić w piątki. Duchowo będziemy się łączyć z całą Polską, stojącą tego dnia w obronie świętości Jana Pawła II. Tego dnia 18 rocznica jego śmierci.
6. Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich prosi o przekazywanie 1,5 % podatku na wsparcie dzieł prowadzonych przez Salezjanów. Szczegóły na plakacie.
7. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej po raz ósmy Nocnej Drodze Krzyżowej na wybranej trasie: Lubin – Legnica (około 26 km) i Gorzelin – Legnica (ok. 16 km). Pielgrzymka zaplanowana jest w nocy z dnia 31 marca na 1 kwietnia, z piątku na sobotę. Szczegóły na plakacie.
8. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 830 zł. Można nabyć świecę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Duża kosztuje 20, mała 10 zł.
9. Ponawiam zaproszenie do udziału w pielgrzymce do Medjugorie od 18 do 25 sierpnia. Koszt 2600 zł.
10. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”. Od tej niedzieli koszt gazety wynosi 14 zł. ze względu na nowy dodatek o relikwiach Męki Pańskiej.
11. Dziękuję paniom, które uporządkowały teren wokół kościoła i posadziły bratki przy kapliczce.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę Genowefę Seruś. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek …