Ogłoszenia 30 kwietnia 2023 r.

1. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać tradycyjnie po mszy św. wieczornej. Po nabożeństwie apel jasnogórski przy grocie. Zachęcam do organizowania majówek przy nowej kapliczce przy ul. Odzyskanej. Proponuję, by zbierać się ok. godz. 20.30 i zakończyć apelem jasnogórskim. W Raszowej nabożeństwa o godz. 18.00 i prowadzi Róża.
2. We wtorek w naszej parafii będzie uroczysta msza św. ku czci św. Floriana, patrona strażaków, z udziałem władz Gminy i przedstawicieli wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych. Początek mszy o godz. 16.00. Tego też dnia dzień flagi polskiej. Nie zapomnijmy wypełnić obowiązek patriotyczny i wywiesić flagę przed domem.
3. W środę, Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia msze jak w niedzielę oprócz mszy w Gorzelinie. Po mszy nabożeństwo majowe.
4. W piątek I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi. Msza w Raszowej o 17.00.
5. W sobotę I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Po mszy św. nabożeństwa majowego tego dnia już nie będzie.
6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szymon Terlecki, kawaler, wyznania rzym.-kat., zam. we Wrocławiu oraz Alicja Wysocka, panna, wyznania rzym.-kat., zam. Raszowa. Zapowiedź II.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Jana Cirko. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek….