Ogłoszenia 07 maja 2023 r.

1. Rozpoczął się maj a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny. Zapraszam wieczorem do kościoła na mszę św. o godz. 18.00, po niej Litania Loretańska.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.
3. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
4. W przyszłą niedzielę, 14 maja, I Komunia św. na mszy o godz. 11.30. Proszę, by osoby, które zwykle przychodzą na tę mszę św., o ile to możliwe, przyszły wyjątkowo na 8.30 lub udały się do Raszowej na 10.00 aby umożliwić udział w uroczystościach komunijnych rodzinom dzieci. Przypominam, że spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.00 rano.
5. Za dwa tygodnie, 21 maja, swój dzień będą miały dzieci rocznicowe, również na mszy o godz. 11.30.
6. Radny Marcin Nyklewicz oraz leśniczy Michał Gałązka zapraszają mieszkańców do pomocy w corocznej akcji ekologicznej sprzątania Raszówki. Mile widziani są rodzice z dziećmi. Zbiórka o godzinie 10:00 przy kościele w najbliższą sobotę, 13 maja. Na zakończenie akcji organizatorzy zapraszają na grilla na boisku gminnym. Akcję wspiera Pani Sołtys Monika Siwak wraz ze swoją radą.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szymon Terlecki, kawaler, wyznania rzym.-kat., zam. we Wrocławiu oraz Alicja Wysocka, panna, wyznania rzym.-kat., zam.