Ogłoszenia 28.05.2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., który jest Duchem Pocieszycielem, Duchem Prawdy. W świecie, który chętnie posługuje się kłamstwem, który kieruje ludzkość a szczególnie młodego człowieka na błędne drogi, człowiek potrzebuje Ducha Prawdy, który pozwoli nam rozróżniać dobro od zła, prawdę od kłamstwa. Prośmy o tego Ducha dla siebie, dla swoich bliskich, dla młodzieży, szczególnie dla tej, która w tym tygodniu przystąpi w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny.
2. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. Tego dnia Kościół oddaje cześć NMP Matce Kościoła.
3. W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękuję tym, którzy przychodzili na nasze majówki, dziękuję paniom z Raszowej za organizowanie majówek w tamtejszym kościele. Od czwartku po każdej mszy św. będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W czwartek, 01 czerwca, uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia też swój dzień mają dzieci, którym już dzisiaj życzymy, by były święte i cieszyły się opieką Bożą na każdy dzień.
5. W piątek, 02 czerwca, w naszej parafii bierzmowanie. Do tego sakramentu w tym roku przygotowuje się ponad 60 osób. Początek mszy o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki. Zapraszam kandydatów do bierzmowania na próby w poniedziałek, wtorek oraz w środę na godz. 19.00. W czwartek spowiedź bierzmowanych, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i wszystkich bliskich od godz. 19.00. Dopiero po spowiedzi kandydat oficjalnie zostanie dopuszczony do bierzmowania. W piątek, z racji bierzmowania, dodatkowa msza św. o godz. 8.30 z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
6. W piątek, I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi. Msza w Raszowej wcześniej, o godz. 16.00 z racji bierzmowania.
7. W sobotę I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00.
8. W niedzielę, I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia w Kościele obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. Za półtora tygodnia Boże Ciało. W tym roku chciałbym byśmy zmienili trasę i udali się głównie do maryjnej kapliczki przy ul. Odzyskanej. Planowane ołtarze byłyby więc w następujących miejscach: I przy krzyżu koło szkoły (budują strażacy), II przy przedszkolu im. Jana Pawła II (buduje Rodzina Różańcowa), III przy kapliczce Maryi (budują Rycerze Niepokalanego Serca NMP i Gorzelin) i IV przy grocie (budują parafianie z Raszowej).
10. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.