Ogłoszenia 11.06.2023 r.

1. W czwartek przeżyliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to szczególny dzień w życiu parafii bowiem publicznie manifestujemy swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła. W tym roku poszliśmy dłuższą trasą, doszliśmy do osiedla za torami, które ze względu na postawioną tam kapliczkę, możemy nazywać Osiedlem Maryjnym. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości i w jej realizację. Przede wszystkim dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze: strażakom, Rodzinie Różańcowej, Rycerzom Niepokalanego Serca NMP i parafianom z Gorzelina oraz z Raszowej. Panom z OSP dziękuję również za tradycyjne niesienie baldachimu i za asystę kapłana oraz za wystawienie pocztu sztandarowego. Dziękuję paniom niosącym feretrony, za piękne stroje ludowe, panom niosącym chorągwie. Dziękuję ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście. Dziękuję panom obsługującym nagłośnienie. Dziękuję pani Eli, odpowiedzialnej za porządek w kościele, za przygotowanie kościoła. Jako parafia zdaliśmy egzamin z dobrej organizacji pracy. Wysiłek był naprawdę ogromny, wymagało to wszystko zaangażowania się wielu osób. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim swoim błogosławieństwem.
2. Z radością informuję, że władze Gminy wyraziły zgodę na nadanie nazwy skwerowi przy ul. Odzyskanej, gdzie stoi kapliczka. Od teraz ta część Raszówki będzie nosić nazwę: Skwer Najświętszej Maryi Panny.
3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam w tygodniu na wieczorną mszę św. połączoną z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i z procesją wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy. Tego dnia poświęcenie wianków.
5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa msza w Raszowej o godz. 17.00. Tego dnia nie obowiązuje post.
6. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszam wszystkich na mszę o godz. 13.00. Mszy przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Paweł Maj, wikary z parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie. Tego dnia nie ma mszy o 11.30 i mszy w Gorzelinie o 13.00.
7. Budowniczowie ronda i drogi do Miłoradzic proszą o ostrzeżenie, że od jutra do środy nie będzie tam przejazdu od 8.00 do 20.00.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.

ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Kacper Paprocki-Kunysz, kawaler, wyznania rzym.kat., zam. Raszówka i Magdalena Hołówko, panna, wyznania rzym.kat., zamieszkała Karczowiska. Zapowiedź I.