Ogłoszenia 08 października 2023 r.

1. Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Bardzo cieszy fakt dużego udziału w nabożeństwach dzieci i młodzieży. Ponawiam zaproszenie i serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. Początek nabożeństwa o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku włącznie. Przypominam, że przez cały październik w każdą niedzielę różaniec pół godziny przed mszą św. Prowadzi rodzina różańcowa.
2. W przyszłą niedzielę XXIII Dzień Papieski. Tego dnia przy wyjściu z kościoła zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
3. Zakończono renowację antepedium, które można obejrzeć z bliska w bocznej kaplicy chrzcielnej. Z powodu dekoracji nie można go póki co zamontować pod ołtarzem.
4. Już teraz informuję o ważnym wydarzeniu w naszym dekanacie a dotyczącym kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. Gospodarze tej świątyni serdecznie zapraszają na uroczystość ogłoszenia tego kościoła SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA. Uroczystość odbędzie się za 3 tygodnie, 28 października o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
5. Zbliża się listopad. Rozpoczną się generalne porządki na naszych cmentarzach. W związku z tym zostały wywieszone informacje przy wejściu na cmentarz, które mają na celu utrzymanie porządku. Pierwsza rzecz to prośba by w miarę możliwości zabierać śmiecie ze sobą. Wielu przyjeżdża samochodami. Niekiedy wystarczy zabrać ze sobą reklamówkę, do niej złożyć zużyte znicze, wkłady, stroiki lub inne śmiecie a następnie zabrać ze sobą i wrzucić do swojego kubła. Druga prośba by nie wyrzucać śmieci za ogrodzenie. Wielu uproszczało sobie sprawę, wyrzucając śmieci za płot przy kontenerze. Proszę wszystkich o pilnowanie porządku i wrzucanie śmieci do kontenera.
6. W tym tygodniu otrzymaliśmy zgodę na postawienie kapliczki w Raszowej na terenie przykościelnym. Jest to ostatni potrzebny akt ze strony urzędowej.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Jest też możliwość zakupu książeczki pt.: Historia powstania kapliczki w Raszówce. Cena 20 zł, odbiór w zakrystii.