Ogłoszenia 03 grudnia 2023

1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Jest to dla nas czas, gdy Kościół przypomina o tym, by być gotowym na przyjście powtórne Jezusa Chrystusa na końcu czasów a jednocześnie jest to czas przygotowania na przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Dlatego w tym czasie unikamy rozproszeń, zabaw a więcej jest troski o uporządkowanie życia duchowego, szczególnie przez sakrament spowiedzi.
2. Dzisiaj również I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj też poświęcenie opłatków, które w tych dniach będą roznoszone po parafii. Z góry składam serdeczne podziękowanie za złożone przy tej okazji ofiary.
3. Od jutra RORATY. Serdecznie zapraszam przez cały Adwent na msze w tygodniu o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci, na które czekają kontrolki i nagrody. Proszę by dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. Zachęcam do przynoszenia słodyczy na nagrody dla dzieci lub składanie ofiar na ten cel. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Jutro wspomnienie św. Barbary. Modlimy się za naszych górników i za wszystkich pracujących w górnictwie.
5. W środę wspomnienie św. Mikołaja. Tego dnia jak co roku chcemy po roratach zorganizować dla dzieci paczki. Będę wdzięczny jeśli rodzice wesprą nas dobrowolnym zakupem słodyczy lub zabawek. Tego też dnia w szkole odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na Szlachetną Paczkę, Paczuszkę dla Maluszka, na Hospicjum dziecięce we Wrocławiu. Mile widziane ciastka, potrawy, ozdoby. Początek o godz. 16.30. Kiermasz organizują dzieci.
6. W piątek – 08 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam na film w „Piaście” pt. „Tam gdzie nie było nic” o ks. Aleksandrze Siemińskim o godz. 20.00.
7. W sobotę Rada Sołecka zaprasza dzieci do świetlicy na św. Mikołaja o godz. 16.00.
8. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki na mszy o godz. 11.30. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
9. W tym tygodniu były imieniny naszego ks. Biskupa ordynariusza ks. Andrzeja Siemieniewskiego. Z tej racji z naszej parafii udała się delegacja Rady Parafialnej, która złożyła ks. Biskupowi życzenia. Ks. Biskup poleca się naszej pamięci modlitewnej.
10. Dziękuję pani Eli Korczak za piękną dekorację adwentową przed ołtarzem. Pani Genowefie Lefek i Pani Beacie Kluzek za przygotowanie wieńca adwentowego.
11. Od dzisiaj możliwość nabycia świeci bożonarodzeniowej rozprowadzanej przez Caritas Polska. Mała świeca 10 zł., duża 20.
12. Ponawiam swoją prośbę o ofiary na pokrycie kosztów wymiany okien w salce katechetycznej oraz na ogrzewanie kościoła.
RASZOWA W poniedziałek został dokonany odbiór prac konserwatorskich obejmujących obie kolumny i 3 elementy dekoracyjne. Zostało też dokonane rozliczenie. W sumie koszt prac wyniósł 39 tys. zł. Z Budżetu Województwa Dolnośląskiego otrzymaliśmy 32 tyś., 7 tyś. zł. zostało już zapłacone z kasy parafialnej.
W piątek – 08 grudnia msza św. o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczki na mszy o godz. 13.00. Mszy o 10.00 nie ma. Intencja przeniesiona na godz. 13.00.