Ogłoszenia 17.12.2023 r.

1. Tydzień temu w Raszowej odbyła się ceremonia poświęcenia kapliczki ku czci NMP Niepokalanie Poczętej przy kościele w Raszowej. Poświęcenia dokonał ks. Inspektor salezjańskiej prowincji we Wrocławiu ks. Bartłomiej Polański. Oby ta i pozostałe kapliczki wyjednały nam opiekę Matki Bożej i chroniły od wszelkiego zła.
2. Tydzień temu była zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 420 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. 16 grudnia czyli wczoraj rozpoczęła się nowenna do Bożego Narodzenia.
4. Dzisiaj III niedziela Adwentu zwana Niedzielą Gaudete tzn. Radujcie się.
5. W środę zapraszam chętnych do pomocy przy dekoracji choinek i przy stawianiu szopki. Prace zaplanowane są po mszy św. roratniej.
6. W czwartek – spowiedź przedświąteczna. Do południa od godz. 8.00 do 9.00, po południu od 16.30 do 17.30. W Raszowej od 18.00 do 18.30. Poza tym możliwość spowiedzi przed i po raratach oraz przed i po mszy w niedzielę.
7. W piątek zakończenie rorat. Tego dnia dzieci, które pilnie uczestniczyły w roratach otrzymają nagrody. Dziękuję tym, którzy przynosili słodycze na nagrody dla dzieci.
8. W sobotę – opłatek dla ministrantów o godz. 11.00.
9. W przyszłą niedzielę – zakończenie Adwentu i Nowenny. Wieczorem a raczej w nocy zapraszam na Pasterkę. Tradycyjnie w Raszowej Pasterka o godz. 22.00, w Raszówce o północy. W Raszówce podczas Pasterki wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ośrodka Kultury Gminy Lubin pod dyrekcją Krzysztofa Augustyniaka. Tak więc Pasterka w tym roku zapowiada się wyjątkowo uroczyście. Niech nikogo nie zabraknie na tej pięknej mszy rozpoczynającej Boże Narodzenie.
10. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków po domach. Gdyby do kogoś nie dotarły można zaopatrzyć się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.