Ogłoszenia 24 grudnia 2023 r.

1. W piątek było zakończenie Rorat. Najbardziej gorliwe dzieci zostały nagrodzone. W sumie nagrody otrzymało blisko 20 dzieci.
2. Dzisiaj ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Dzisiaj też zakończenie Adwentu. Po południu tradycyjnie w naszych domach wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Postarajmy się przeżyć ten moment zgodnie z wiekowym zwyczajem, rozpoczynając wigilię kolędą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu, modlitwą i na koniec złożeniem sobie życzeń łamiąc się opłatkiem. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wam, Drodzy Parafianie, najserdeczniejsze życzenia. Niech Boża Dziecina zamieszka w Waszych sercach i niech w was przebywa dla Waszego szczęścia, uświęcenia i zbawienia. Niech napełnia Was swoim pokojem, miłością oraz wszelką radością. Niech obdarza Wasze rodziny łaską zgody, oddala wszelkie zło, czuwa nad bezpieczeństwem Waszych dzieci i wnuków. Niech Bóg obdarza Was wszystkich łaską zdrowia. Wszystkim życzymy z całego serca Wesołych Świąt !!! Szczęść Boże !!!
3. Po wigilii zapraszam na Pasterkę. W Raszowej i Gorzelinie Pasterka o godz. 22.00, w Raszówce o 24.00. Przypominam, że w tym roku mszę ubogaci obecność Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ośrodka Kultury Gminy Lubin pod dyrekcją Krzysztofa Augustyniaka, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
4. Jutro Boże Narodzenie. Serdecznie zapraszam na mszę św. by godnie przeżyć ten uroczysty dzień i wspólnie wyśpiewać radość wypływającą z przyjścia na świat Boga. W poniedziałek drugi dzień świąt, święto św. Szczepana. Msze jak w niedzielę oprócz Gorzelina. Tego dnia mszy w Gorzelinie nie będzie.
5. Dzisiaj ostatnia okazja do spowiedzi przed lub po mszy św.
6. Po świętach – początek wizyty duszpasterskiej. W środę i czwartek kolęda w Gorzelinie. W środę droga na Pieszków, centrum do numeru 21, w czwartek domy przy drodze na stację kolejową, potem trzy drogi: na Lubin, druga droga obok krzyża gdzie mieszka sołtys i droga do lasu. W piątek kolęda w Raszowej Małej, w sobotę w Raszowej do numeru 40, w niedzielę od nr 42 w kierunku Raszowej Małej, w poniedziałek zakończenie kolędy w Raszowej. Początek kolędy o godz. 15.00, zakończenie około godz. 21.00. W niedzielę od godz. 14.00 do 18.00. W związku z tym od środy msza w tygodniu w Raszówce o godz. 8.30. Plan kolędy w gablocie.
7. W środę i czwartek w Raszówce jak rok temu będą chodzić dzieci z kolędą. Początek od godz. 14.00. Rozpoczną od ul. Bema i Odzyskanej.
8. W przyszłą niedzielę Niedziela Świętej Rodziny i Nowy Rok. Tego dnia nabożeństwo na zakończenie roku po każdej mszy św.
9. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomagali przy dekoracji kościoła. Bóg zapłać Nadleśnictwu Legnickiemu za dostarczenie bezpłatne choinek.
10. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” z kalendarzem na nowy rok. Cena 12 zł.