Ogłoszenia 31.12.2023 r.

1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. Drogim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Z tej racji dzisiaj po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z podziękowaniem Bogu za wszelkie dobro otrzymane w minionym roku z prośbą o opiekę na nowy rok.
2. Jutro Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Msze jak w niedzielę. Mszy w Gorzelinie nie będzie.
3. W piątek I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych.
4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia msze jak w niedzielę. Nie będzie jedynie mszy w Gorzelinie. Tego dnia zapraszam Rodzinę Różańcową oraz Rycerzy Niepokalanego Serca NMP na opłatek, który odbędzie się w salce katechetycznej o godz. 15.00. Tego też dnia ks. Mariusz Jeżewicz, salezjanin z Lubina, zaprasza na Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.
5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
6. Trwa wizyta duszpasterska w parafii. W tym tygodniu została zakończona w Gorzelinie i w Raszowej Małej. Dzisiaj i jutro ciąg dalszy w Raszowej. Początek dzisiaj i jutro od ok. godz. 14.00 do godz. 17.00. Od wtorku wizyta duszpasterska w Raszówce. Tego dnia kolęda na Osiedlu Maryjnym, ul. Bema w całości, począwszy od strony Skweru Najświętszej Maryi Panny. W środę ul. Odzyskana od nr 1 do Państwa Szudrowiczów. W czwartek – pozostałe numery. W piątek ul. Kolejowa, Krótka i Leszczynowa. Przypominam, że w tygodniu początek kolędy od godz. 15.00. W sobotę kolędy nie ma. W przyszłą niedzielę ul. Brzozowa, Okrzei i Rataja. W niedzielę od 14.00 do 17.00. W związku z kolędą msza w tygodniu w Raszówce rano o godz. 8.30. Plan kolędy w gablocie.
7. Cieszę się, że również w tym roku udało się zorganizować Kolędników Misijnych, grupkę dzieci, które chodziły po naszych domach z kolędą i życzeniami, zbierając również ofiary na misje. Dzieci w sumie zebrały na ten cel ponad 500 zł. Dziękuję rodzicom i panu Nyklewiczowi za podjęcie się funkcji opiekunów. Dziękuję tym domom, które je przyjęły i dziękuję za złożone ofiary.
8. W tym tygodniu została umieszczona tablica na rondzie z napisem: RONDO IM.KS.KAZIMIERZA PIETRYGI. Bardzo się cieszę, że w ten sposób ten zasłużony dla tutejszej wspólnoty parafialnej kapłan został upamiętniony.
9. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .