Ogłoszenia 28 stycznia 2024 r.

1. Wczoraj odbył się opłatek dla mieszkańców Raszówki. Dziękuję organizatorom za jego zorganizowanie i za zamówioną mszę św. z tej okazji. Niech ten opłatek i podobne temu inicjatywy przyczyniają się do integracji naszej wiejskiej społeczności abyśmy się lepiej znali i wspierali w codziennych zmaganiach.
2. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta nadal przynosi wiele cierpienia szczególnie w krajach biednych. Modlimy się w intencji chorych na trąd oraz w intencji tych, którzy się nimi opiekują.
3. W środę, 31 stycznia, w parafiach salezjańskich Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia.
4. W czwartek, 01 lutego, spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych o godz. 18.00.
5. W piątek, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia na mszy wieczornej poświęcenie gromnic. Jest to też I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych. Msza w Raszowej o godz. 18.00. Tego dnia w Kościele obchodzi się Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, za zakonników, za wszystkich, którzy żyją w Zgromadzeniach, Instytutach Zakonnych, za wszystkich, którzy złożyli ślub czystości, ubóstwa i posłuszeńswa.
6. W sobotę – I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
7. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia na mszy o 11.30 poświęcenie świec komunijnych i wręczeni ich dzieciom.
8. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .
9. W tym tygodni pożegnaliśmy naszą parafiankę Kingę Wieruszewską. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…