Ogłoszenia 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka organizowana przez naszą Inspektorię Salezjańską na windę dla Domu Opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu. Za każdą złożoną ofiarę na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Dzisiaj na zakończenie każdej mszy św., po błogosławieństwie, możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Do tego sakramentu może przystąpić każdy chory , nawet jeśli jego choroba nie jest niebezpieczna dla życia, i chce przyjąć ten sakrament z wiarą. Aby sakrament był przyjęty godnie należy być w stanie łaski uświęcającej tak jak przed Komunią św. Po błogosławieństwie ks. Proboszcz odmówi głośno formułę a następnie będzie tylko nakładał ręce na głowę i udzielał namaszczenia. Do namaszczenia przygotowujemy czoło i obie dłonie od środka.
3. W środę – 14 lutego – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Tego dnia msze św. o godz. 8.30 rano, 17.00 i 19.00. Podczas każdej mszy św. tradycyjne posypanie głowy popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msza w Raszowej o godz. 18.00.
4. Tego dnia, 14 lutego, wypadają słynne Walentynki. Postarajmy się wszelkie zabawy związane z tym popularnym świętem przenieść na wtorek aby nie zakłóciły pokutnego charakteru Środy Popielcowej.
5. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00, po niej msza św. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15. Jeśli będzie intencja, po nabożeństwie będzie msza św.
6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.10, w następną o 11.30.
7. Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które odbędą się od 10 do 13 marca, czyli za miesiąc.
8. W przyszłym tygodniu będziemy chcieli roznieść koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła.
9. W przedsionku została wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy o zbawiennych skutkach jałmużny. Ona też oczyszcza z grzechów.
10. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.
11. Dziękuję Pani Sołtys za wywiezienie choinek z posesji kościoła.
12. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .