Ogłoszenia 18 lutego 2024 r.

1. Tydzień temu przy wyjściu z kościoła była zbiórka organizowana przez naszą Inspektorię Salezjańską na windę dla Domu Opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu. Zebraliśmy 360 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
2. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Postarajmy się w tym okresie więcej czasu poświęcić na swoje życie duchowe, religijne. Bądźmy zawsze na mszy niedzielnej, przychodźmy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na Gorzkie Żale. Więcej modlitwy i zadumy nad swoim życiem. Postanówmy sobie wziąć udział w rekolekcjach i przystąpić obowiązkowo do spowiedzi.
3. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00, po niej msza św. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15. Jeśli będzie intencja, po nabożeństwie będzie msza św.
4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy o godz. 11.30.
5. Z inicjatywy Rycerzy Niepokalanego Serca NMP będzie odmawiany różaniec w każdy wtorek przed mszą św. wieczorną. Zapraszam wszystkich chętnych na ten różaniec w każdy wtorek o godz. 16.30. Różaniec jest w intencji za dusze w czyścu cierpiące. Również z inicjatywy tej grupy modlitewnej w naszej parafii będzie każdego 16 dnia miesiąca msza w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Najbliższa msza będzie 16 marca o godz. 17.00 o czym jeszcze przypomnimy.
6. Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które odbędą się od 10 do 13 marca, czyli za miesiąc.
7. W tym tygodniu będą roznoszone koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła. Przypominam, że obecnie ofiara na sprzątanie wynosi 100 zł. za cały rok. Do koperty będzie dołączony list i plan rekolekcji.
8. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. W sumie zostało zebranych 2600 zł.
9. W przedsionku została wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy o zbawiennych skutkach jałmużny. Ona też oczyszcza z grzechów.
10. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.