Ogłoszenia 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przypada niedziela Ad Gentes, podczas której Kościół wspiera ich duchowo poprzez modlitwę i umartwienia postne oraz materialnie. Dlatego w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na misje.
2. W piątek I piątek miesiąca – do południa odwiedziny chorych. Zapraszam też na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15.
3. W sobotę – I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
4. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę przed mszą poranną czyli o godz. 8.10.
5. Ponawiam zaproszenie na wtorkowy różaniec za dusze w czyścu cierpiące pół godziny przed mszą św. wieczorną.
6. Za dwa tygodnie w naszej parafii rozpoczną się wielkopostne rekolekcje. Głosić je będzie ks. proboszcz z Chróstnika, ks. Andrzej Godyń. Plan rekolekcji wisi w gablocie. Polecam ks. rekolekcjonistę waszej pamięci modlitewnej.
7. W tym tygodniu zostały rozniesione koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła. Przypominam, że obecnie ofiara na sprzątanie wynosi 100 zł. za cały rok. Do koperty dołączony był list i plan rekolekcji.
8. Jak co roku zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą złotówkę na ten cel już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.
10. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .