Ogłoszenia 10 marca 2024 r.

1. Tydzień temu przy wyjściu z kościoła była zbiórka na misje. Zebraliśmy 320 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. kaznodzieję ks. Andrzeja Godyń, proboszcza z parafii w Chróstniku. Wszystkich zapraszam do udziału w tych praktykach, aby godnie przygotować się do świąt Wielkiej Nocy.
3. Plan rekolekcji jest następujący: W poniedziałek, wtorek i środę msze z naukami ogólnymi o godz. 8.30, 17.00 i 19.00 a w Raszowej o 18.00. We wtorek dzień spowiedzi. Spowiedź przed mszą św. i w trakcie mszy. Ze względu na spowiedź we wtorek różaniec za dusze w czyścu cierpiące będzie w poniedziałek o godz. 16.30. W środę dodatkowo Droga Krzyżowa pół godziny przed mszą wieczorną o godz. 16.30. Postarajmy się gorliwie uczestniczyć w rekolekcjach. Dzisiejsza taca oraz tace zbierane przez cały czas rekolekcji przeznaczone na wynagrodzenie dla rekolekcjonisty.
4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.
5. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.10 rano.
6. Ponawiam prośbę o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
7. Przy wyjściu z kościoła, pod chórem można zaopatrzyć się w święcę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Cena małej 10 zł, duża 20 zł.
8. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli”.
9. Bractwo religijne z Lubina „Mężczyźni św. Józefa” organizują Nocną Drogę Krzyżową z Lubina do Legnicy i zaprasza chętnych do udziału. Będą przechodzić przez Raszówkę i można wówczas się dołączyć. Szczegóły na plakacie w gablocie.
10. Raszowa: W tym tygodniu, w czwartek, będzie rozbierana górna część ołtarza, która zostanie zabrana do konserwacji. Proszę panów by ustawili odpowiednie rusztowanie, które umożliwi demontaż.
11. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Janina Doroszkiewicz. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek….

ks. Proboszcz Stanisław Buchta