Ogłoszenia 12 maja 2024 r.

1. Z racji minionych imienin księdza proboszcza pragnę serdecznie podziękować za wszystkie zamówione msze św. w mojej intencji w Raszówce, Gorzelinie i w Raszowej i za złożone przy tej okazji życzienia od Rodziny Różańcowej, Rycerzy Niepokalanego Serca NMP, Rady Parafialnej, pani Sołtys. Pani Genowefie dziękuję za pyszny sernik na stół dla księży naszego dekanatu, których gościłem w dniu imienin.
2. Dzisiaj w naszej parafii dzień I Komunii św. Do komunii przystępuje 12 dzieci. Na zakończenie mszy św. zrobimy wspólne zdjęcie a następnie dzieci zabiorą spod ołtarza chlebki, które zaniosą do swoich domów i podzielą się nim z rodziną oraz ze wszystkimi gośćmi. Jest to symboliczne przedłużenie Eucharystii, nazywanej również „łamaniem chleba”. Dzieci komunijne zapraszam na biały tydzień do piątku włącznie o godz. 18.00. I już teraz zapraszam je wszystkie na Boże Ciało 30 maja o godz. 12.00. Dziękuję dzieciom komunijnym za dar ołtarza w postaci nowego ornatu. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie otoczenia kościoła na dzisiejsze uroczystości, szczególnie za pięknie oczyszczoną grotę i kostkę przed grotą.
3. W przyszłą niedzielę swój dzień będą miały dzieci rocznicowe. W poniedziałek i wtorek zapraszam na próby, początek o godz. 17.00. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodziców chrzestnych. Początek spowiedzi o godz. 9.00.
4. We wtorek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła.
5. W czwartek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
6. W sobotę, 18 maja, Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza na konferencję naukową pt. „Czym jest patriotyzm?” z udziałem m.in. prof. Jana Żaryna. Konferencja w budynku Kurii Biskupiej w Legnicy, ul. Jana Pawła II 1. Początek o godz. 10.00.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocny.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
ks. Stanisław Buchta – proboszcz