Ogłoszenia 19 maja 2024 r.

1. Tydzień temu przeżyliśmy I Komunię w naszej parafii. Do tego sakramentu przystąpiło 12 dzieci. Dzisiaj swój dzień mają dzieci rocznicowe, które rok temu były u I Komunii św. Msza z ich udziałem o godz. 11.30.
2. Dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego w ważności jest równe Zmartwychwstaniu. Ten Duch nadal ożywia nas i cały Kościół.
3. W poniedziałek, 20 maja, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia Kościół oddaje cześć NMP Matce Kościoła.
4. W czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się za naszych kapłanów.
5. W piątek, 24 maja, w rodzinie salezjańskiej Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Pod tym wezwaniem czcił ją Założyciel Zgromadzenia Salezjańskiego św. Jan Bosko.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego też dnia obchodzimy Dzień Matki.
7. Za półtora tygodnia Boże Ciało. Już teraz pragnę ogłosić, że tradycyjnie pójdziemy z procesją do 4 ołtarzy w tych samych miejscach co rok temu. Ołtarz pierwszy przy szkole proszę, by postawili panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, przy przedszkolu Rodzina Różańcowa, przy nowej kapliczce przy ul. Odzyskanej – Rycerze Niepokalanego Serca NMP, Rada Parafialna oraz Gorzelin. Czwarty ołtarz przy grocie – Raszowa i Raszowa Mała. Cieszę się, że naszej procesji w tym roku będzie towarzyszyć orkiestra.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Edwarda Mikocik. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…