Ogłoszenia 26 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, Boga w Trójcy Jedynego. Dzisiaj też Dzień Matki. Wszystkim matkom składamy najserdeczniejsze życzenia, by Bóg im wynagrodził trud macierzyństwa wdzięcznością i miłością dzieci oraz obfitym błogosławieństwem.
2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary i swojego przywiązania do Kościoła. Jak już wspominałem tydzień temu, w tym roku pójdziemy tak jak rok temu, dłuższą trasą na Osiedle Maryjne i z powrotem. Tak jak rok temu proszę, by ołtarz przy krzyżu obok szkoły postawili panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, przy przedszkolu im. Jana Pawła II Rodzina Różańcowa, trzeci ołtarz przy kapliczce Maryi budują Rycerze Niepokalanego Serca NMP, Rada Parafialna oraz Gorzelin i czwarty ołtarz przy grocie budują parafianie z Raszowej i Raszowej Małej. W tym roku procesji będzie towarzyszyć orkiestra dęta z Legnicy, która już występowała raz na Pasterce. Zróbmy wszystko, by uroczystość ta wypadła jak najpiękniej. Zapraszam wszystkich, niech nikogo nie zabraknie, zapraszam do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy jak i w przebieg uroczystości. Panie z chóru Leśne Echo proszę o wystąpienie w strojach ludowych. Proszę panów z Ochotniczej Straży Pożarnej do asysty przy kapłanie i do baldachimu. Proszę by matki przygotowały swoje córeczki do sypania kwiatków. Zapraszam przedszkolaczki, dziewczęta z pierwszych klas a szczególnie te, które w tym roku były u I Komunii. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.30. Proszę o chętne angażowanie się do niesienia feretronów, chorągwi.
3. Przez cały tydzień będzie Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej a w niedzielę po mszy o 8.30 – procesja dookoła kościoła.
4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przychodzili na to nabożeństwo. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas mszy św., po komunii, odmówimy Litanię.
5. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
6. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
7. ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński Mateusz Krzyżanowski, kawaler, zam. Gorzelin i Dorota Jasińska, panna, zam. Gorzelin. Zapowiedź I.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz