Ogłoszenia 02 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca: zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas wystawienia odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj też w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia, kiedy dziękujemy za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. W czwartek przeżyliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Była to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary i swojego przywiązania do Kościoła. Bogu dziękować, mimo początkowej niepewności spowodowanej opadami deszczu, procesja tradycyjnie przeszła ulicami Raszówki. Pragnę serdecznie podziękować tym, który budowali ołtarze a więc Ochotniczej Straży Pożarnej, Rodzinie Różańcowej, Rycerzom Niepokalanego Serca NMP, Radzie Parafialnej i prafianom z Gorzelina oraz parafianom z Raszowej i Raszowej Małej. Strażakom i Strażaczkom dziękuję również za niesienie baldachimu i za asystencję przy niesieniu monstrancji. Cieszymy się, że w tym roku gościliśmy Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Lubin, która ubogacił swoim graniem naszą uroczystość. Niestety, ze względu na deszcz orkiestra mogła włączyć się dopiero pod koniec procesji ale Bogu dziękujemy i za to. Dziękuję panu organiście i panom, którzy nosili sprzęt nagłaśniający. Dziękuję paniom i panom za niesione chorągwie i feretrony. Paniom z Leśnego Echa dziękuję za piękne stroje. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom za liczny udział i posługę przy ołtarzu i podczas procesji. Dziękuję panu Pawłowi Bryłkowskiemu, naszemu szafarzowi za pomoc przy komunii św. i za czuwanie nad całością. Należy też podziękować paniom, które wcześniej, przed Bożym Ciałem zadbały o otoczenie kościoła. Dziękuję też panu Markowi Rogalskiemu za piękne wykoszenie trawy wzdłuż trasy procesji. Dziękuję panu Józefowi Kos za prowadzenie procesji. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu parafian uroczystość miała wyjątkowo uroczysty i radosny charakter.
3. Do czwartku włącznie Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji dzisiaj po mszy o 8.30 procesja wokół kościoła. W tygodniu procesja po mszy wieczornej.
4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec a wraz nim nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca PJ. Dlatego w tygodniu po komunii jako dziękczynienie odmówimy Litanie do Najśw. Serca Pana Jezusa.
5. W piątek Uroczystość Naja. Serca Pana Jezusa i I piątek miesiąca – do południa odwiedziny chorych.
6. W przyszłą niedzielę – w naszej parafii Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 13.00. Mszy przewodniczyć będzie ks. Mariusz Jeżewicz, dyrektor salezjańskiego LO w Lubinie. Zapraszam serdecznie wszystkich, przyjdźmy licznie, niech nikogo nie braknie. Mszy w Gorzelinie nie ma.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
8. ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński Mateusz Krzyżanowski, kawaler, zam. Gorzelin i Dorota Jasińska, panna, zam. Gorzelin. Zapowiedź II i ostatnia. ks. Stanisław Buchta – proboszcz