Wspólnota Modlitewna

Szczęść Boże !
Wspólnota Modlitewna Rycerze Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
Jesteśmy grupą modlitewną działającą przy parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Raszówce. Naszym celem jest by każdy z członków
Wspólnoty dążył do świętości i w niej wzrastał.
We wrześniu 2018 , za zgodą ks. Proboszcz Stanisława Buchty, jego pomocnik ks. Zenon Wachowicz powołał grupę modlitewną, która przyjęła nazwę Rycerzy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Zaczęło się to dzieło Boże skromnie. Na pierwszym spotkaniu było zaledwie 4 osoby.
W szybkim tempie grupa rozrastała się, gromadząc chętnych nawet spoza Parafii. Widoczne działanie Ducha Św. i Boża atmosfera spotkań sprawia, że Wspólnota wzrasta duchowo i liczebnie. Swoją duchowość czerpiemy z Pisma św. i nauki Kościoła. Zwornikiem jest Kodeks Wspólnoty, który sami opracowaliśmy.
Spotkania grupy odbywają się w każdy wtorek po mszy św. wieczornej w salce parafialnej. Ze względu na panujące ograniczenia, wynikające ze stanu epidemiologicznego spotkania na dzień dzisiejszy są zawieszone do odwołania.
Niech owocami naszej pracy będzie pogłębiona miłość do Boga i bliźniego, wiara oraz wzrost duchowy.
Z Panem Bogiem !