Ogłoszenia 16 czerwca 2024 r.

1. Tydzień temu przeżyliśmy Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i w realizację Odpustu. Przede wszystkim wdzięczność należy się Bogu za dar pięknej pogody. Dziękuję paniom, które przygotowały kościół i jego otoczenie. Dziękuję paniom z Leśnego Echa za przyjście w pięknych strojach. Dziękuję panom, którzy nieśli baldachim i chorągwie oraz paniom niosącym feretrony. Dziękuję służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom. Dziękuję Pani Agnieszce za psalm. Dziękuję pani Genowefie za tradycyjne ciasto na poczęstunek dla księży. Dziękuję panu organiście. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję.
2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam uczniów naszej Szkoły Podstawowej, nauczycieli oraz rodziców na mszę św. o godz. 7.30, podczas której będziemy dziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i prosić Boga o błogosławieństwo na czas wakacji.
3. W parafii od kwietnia pracuje aplikacja „ecmentarze”, która zawiera ewidencję grobów na naszych cmentarzach w Raszówce i Raszowej. Koszt tego programu to blisko 10 000 zł. Zwracam się z prośbą o ofiary na pokrycie kosztów tego programu, który ułatwia nam kontrolowanie porządku na cmentarzu. Szczególnie zwracam się do tych, którzy posiadają tam grób. Ofiary można składać w kopertach lub przelewem na konto parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu przyszło pismo z Kurii Legnickiem, które potwierdza zakończenie mojej misji jako proboszcza Raszówki i ustanawia mnie proboszczem Pogorzelisk od 01 sierpnia. Na moje miejsce przychodzi ks. Edward Bugajski, salezjanin, proboszcz Pogorzelisk.
5. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz

Ogłoszenia 09 czerwca 2024 r.

1. Tydzień temu była zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W sumie zebraliśmy 320 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
2. W tym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy przez te dni przychodzili i uczestniczyli w procesji wokół kościoła.
3. Dzisiaj w naszej parafii Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 13.00. Mszy przewodniczyć będzie ks. Mariusz Jeżewicz, dyrektor salezjańskiego LO w Lubinie. Dzisiaj mszy w Gorzelinie nie ma.
4. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
5. W parafii od kwietnia pracuje aplikacja „ecmentarze”, która zawiera ewidencję grobów na naszych cmentarzach w Raszówce i Raszowej. Koszt tego programu to blisko 10 000 zł. Zwracam się z prośbą o ofiary na pokrycie kosztów tego programu, który ułatwia nam kontrolowanie porządku na cmentarzu. Szczególnie zwracam się do tych, którzy posiadają tam grób. Ofiary można składać w kopertach lub przelewem na konto parafialne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
6. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
7. W tym tygodni pożegnaliśmy naszego parafianina Jana Andreiszyn. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek….
8.

Ogłoszenia 02 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca: zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas wystawienia odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj też w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia, kiedy dziękujemy za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. W czwartek przeżyliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Była to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary i swojego przywiązania do Kościoła. Bogu dziękować, mimo początkowej niepewności spowodowanej opadami deszczu, procesja tradycyjnie przeszła ulicami Raszówki. Pragnę serdecznie podziękować tym, który budowali ołtarze a więc Ochotniczej Straży Pożarnej, Rodzinie Różańcowej, Rycerzom Niepokalanego Serca NMP, Radzie Parafialnej i prafianom z Gorzelina oraz parafianom z Raszowej i Raszowej Małej. Strażakom i Strażaczkom dziękuję również za niesienie baldachimu i za asystencję przy niesieniu monstrancji. Cieszymy się, że w tym roku gościliśmy Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Lubin, która ubogacił swoim graniem naszą uroczystość. Niestety, ze względu na deszcz orkiestra mogła włączyć się dopiero pod koniec procesji ale Bogu dziękujemy i za to. Dziękuję panu organiście i panom, którzy nosili sprzęt nagłaśniający. Dziękuję paniom i panom za niesione chorągwie i feretrony. Paniom z Leśnego Echa dziękuję za piękne stroje. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom za liczny udział i posługę przy ołtarzu i podczas procesji. Dziękuję panu Pawłowi Bryłkowskiemu, naszemu szafarzowi za pomoc przy komunii św. i za czuwanie nad całością. Należy też podziękować paniom, które wcześniej, przed Bożym Ciałem zadbały o otoczenie kościoła. Dziękuję też panu Markowi Rogalskiemu za piękne wykoszenie trawy wzdłuż trasy procesji. Dziękuję panu Józefowi Kos za prowadzenie procesji. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu parafian uroczystość miała wyjątkowo uroczysty i radosny charakter.
3. Do czwartku włącznie Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji dzisiaj po mszy o 8.30 procesja wokół kościoła. W tygodniu procesja po mszy wieczornej.
4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec a wraz nim nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca PJ. Dlatego w tygodniu po komunii jako dziękczynienie odmówimy Litanie do Najśw. Serca Pana Jezusa.
5. W piątek Uroczystość Naja. Serca Pana Jezusa i I piątek miesiąca – do południa odwiedziny chorych.
6. W przyszłą niedzielę – w naszej parafii Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 13.00. Mszy przewodniczyć będzie ks. Mariusz Jeżewicz, dyrektor salezjańskiego LO w Lubinie. Zapraszam serdecznie wszystkich, przyjdźmy licznie, niech nikogo nie braknie. Mszy w Gorzelinie nie ma.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
8. ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński Mateusz Krzyżanowski, kawaler, zam. Gorzelin i Dorota Jasińska, panna, zam. Gorzelin. Zapowiedź II i ostatnia. ks. Stanisław Buchta – proboszcz

Ogłoszenia 26 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, Boga w Trójcy Jedynego. Dzisiaj też Dzień Matki. Wszystkim matkom składamy najserdeczniejsze życzenia, by Bóg im wynagrodził trud macierzyństwa wdzięcznością i miłością dzieci oraz obfitym błogosławieństwem.
2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary i swojego przywiązania do Kościoła. Jak już wspominałem tydzień temu, w tym roku pójdziemy tak jak rok temu, dłuższą trasą na Osiedle Maryjne i z powrotem. Tak jak rok temu proszę, by ołtarz przy krzyżu obok szkoły postawili panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, przy przedszkolu im. Jana Pawła II Rodzina Różańcowa, trzeci ołtarz przy kapliczce Maryi budują Rycerze Niepokalanego Serca NMP, Rada Parafialna oraz Gorzelin i czwarty ołtarz przy grocie budują parafianie z Raszowej i Raszowej Małej. W tym roku procesji będzie towarzyszyć orkiestra dęta z Legnicy, która już występowała raz na Pasterce. Zróbmy wszystko, by uroczystość ta wypadła jak najpiękniej. Zapraszam wszystkich, niech nikogo nie zabraknie, zapraszam do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy jak i w przebieg uroczystości. Panie z chóru Leśne Echo proszę o wystąpienie w strojach ludowych. Proszę panów z Ochotniczej Straży Pożarnej do asysty przy kapłanie i do baldachimu. Proszę by matki przygotowały swoje córeczki do sypania kwiatków. Zapraszam przedszkolaczki, dziewczęta z pierwszych klas a szczególnie te, które w tym roku były u I Komunii. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.30. Proszę o chętne angażowanie się do niesienia feretronów, chorągwi.
3. Przez cały tydzień będzie Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej a w niedzielę po mszy o 8.30 – procesja dookoła kościoła.
4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przychodzili na to nabożeństwo. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas mszy św., po komunii, odmówimy Litanię.
5. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
6. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
7. ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński Mateusz Krzyżanowski, kawaler, zam. Gorzelin i Dorota Jasińska, panna, zam. Gorzelin. Zapowiedź I.

ks. Stanisław Buchta – proboszcz

Ogłoszenia 19 maja 2024 r.

1. Tydzień temu przeżyliśmy I Komunię w naszej parafii. Do tego sakramentu przystąpiło 12 dzieci. Dzisiaj swój dzień mają dzieci rocznicowe, które rok temu były u I Komunii św. Msza z ich udziałem o godz. 11.30.
2. Dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego w ważności jest równe Zmartwychwstaniu. Ten Duch nadal ożywia nas i cały Kościół.
3. W poniedziałek, 20 maja, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia Kościół oddaje cześć NMP Matce Kościoła.
4. W czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się za naszych kapłanów.
5. W piątek, 24 maja, w rodzinie salezjańskiej Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Pod tym wezwaniem czcił ją Założyciel Zgromadzenia Salezjańskiego św. Jan Bosko.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego też dnia obchodzimy Dzień Matki.
7. Za półtora tygodnia Boże Ciało. Już teraz pragnę ogłosić, że tradycyjnie pójdziemy z procesją do 4 ołtarzy w tych samych miejscach co rok temu. Ołtarz pierwszy przy szkole proszę, by postawili panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, przy przedszkolu Rodzina Różańcowa, przy nowej kapliczce przy ul. Odzyskanej – Rycerze Niepokalanego Serca NMP, Rada Parafialna oraz Gorzelin. Czwarty ołtarz przy grocie – Raszowa i Raszowa Mała. Cieszę się, że naszej procesji w tym roku będzie towarzyszyć orkiestra.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Edwarda Mikocik. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 12 maja 2024 r.

1. Z racji minionych imienin księdza proboszcza pragnę serdecznie podziękować za wszystkie zamówione msze św. w mojej intencji w Raszówce, Gorzelinie i w Raszowej i za złożone przy tej okazji życzienia od Rodziny Różańcowej, Rycerzy Niepokalanego Serca NMP, Rady Parafialnej, pani Sołtys. Pani Genowefie dziękuję za pyszny sernik na stół dla księży naszego dekanatu, których gościłem w dniu imienin.
2. Dzisiaj w naszej parafii dzień I Komunii św. Do komunii przystępuje 12 dzieci. Na zakończenie mszy św. zrobimy wspólne zdjęcie a następnie dzieci zabiorą spod ołtarza chlebki, które zaniosą do swoich domów i podzielą się nim z rodziną oraz ze wszystkimi gośćmi. Jest to symboliczne przedłużenie Eucharystii, nazywanej również „łamaniem chleba”. Dzieci komunijne zapraszam na biały tydzień do piątku włącznie o godz. 18.00. I już teraz zapraszam je wszystkie na Boże Ciało 30 maja o godz. 12.00. Dziękuję dzieciom komunijnym za dar ołtarza w postaci nowego ornatu. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie otoczenia kościoła na dzisiejsze uroczystości, szczególnie za pięknie oczyszczoną grotę i kostkę przed grotą.
3. W przyszłą niedzielę swój dzień będą miały dzieci rocznicowe. W poniedziałek i wtorek zapraszam na próby, początek o godz. 17.00. W sobotę spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodziców chrzestnych. Początek spowiedzi o godz. 9.00.
4. We wtorek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła.
5. W czwartek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
6. W sobotę, 18 maja, Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza na konferencję naukową pt. „Czym jest patriotyzm?” z udziałem m.in. prof. Jana Żaryna. Konferencja w budynku Kurii Biskupiej w Legnicy, ul. Jana Pawła II 1. Początek o godz. 10.00.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocny.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
ks. Stanisław Buchta – proboszcz

Ogłoszenia 05 maja 2024 r.

1. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe, które tradycyjnie odprawiane są po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. W Raszowej nabożeństwa jak rok temu o godz. 18.00 i prowadzi Róża.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii Loretańskiej.
3. W poniedziałek, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
4. W środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
5. W tym tygodniu próby dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. do piątku włącznie. Początek prób o godz. 17.00.
6. W sobotę I spowiedź dzieci komunijnych. Początek o godz. 9.00 rano. Po spowiedzi przygotowanie kościoła na niedzielne uroczystości.
7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia w naszej parafii I Komunia św. o godz. 11.30. Dlatego zwracam się z prośbą do parafian, by tej niedzieli starali się przyjść na mszę poranną by umożliwić rodzinom dzieci uczestniczenia we mszy.
8. Jest już dostępna w internecie ewidencja grobów cmentarza w Raszówce i cmentarza w Raszowej. Koszt ewidencji blisko 10 000 zł. za oba cmentarze. Dlatego zwracam się szczególnie do tych parafian, którzy mają groby lub rezerwacje na cmentarzu w Raszówce o pomoc w sfinansowaniu tego programu ewidencji. Ofiary można składać w kopercie lub przelewem bankowym.
9. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Eugeniusza Panek. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 21 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza i 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Każdy z nas jest odpowiedzialny za Kościół, za jego rozwój. Dołączajmy do swoich modlitw tę piękną intencję, by Bóg dał nam zdrowe rodziny, bogate w dzieci i gotowe do poświęcenia swojego dziecka Bogu.
2. We wtorek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
3. W czwarte, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty.
4. Jest już dostępna w internecie ewidencja grobów cmentarza w Raszówce i cmentarza w Raszowej. Wystarczy wejść na stronę www.eCmentarze.pl. Po wejściu na stronę wpisać Raszówka lub Raszowa i tam się wyświetli spis różnych parafii, należy wybrać właściwą parafię: Cmentarz Parafii pw. Niepokalanego Serca w Raszówce, w Raszowej. W tebelce: Wyszukaj grób, wpisujemy imię i nazwisko zmarłego. Po wyświetleniu danych zmarłego można nacisnąć: Szczegóły. Wówczas wyświetli się fotografia grobu a poniżej mapa gdzie znajduje się grób. Przy wyjściu na stoliku leży dokładna instrukcja jak postępować. Ewidencję sporządziła specjalna firma z Katowic, Koszt ewidencji blisko 10 000 zł. za oba cmentarze.
5. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.

RASZOWA
Bezpośrednio po mszy zapraszam zainteresowanych problemem cmentarza na krótkie spotkanie.
Została zgłoszona awaria dzwonu. Naprawa planowana w tym tygodniu.

Ogłoszenia 14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny, w którym Kościół zachęca nas do czytania Pisma św. Dzisiaj też przypada Święto Chrztu Polski, kiedy dziękujemy Bogu za dar wiary w Jezusa Chrystusa.
2. We wtorek zapraszam na mszę św. w intencji Ojczyzny.
3. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lubinie zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5 % podatku na jej działalność. Ulotkę z numerem KRS-u można odebrać przy wyjściu z kościoła. W imieniu dyrekcji z góry za taki gest życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Policja prosiła przypomnieć o działalności oszustów, wykorzystujących ludzką ufność, szczególnie osób starszych. Oszuści podają się najczęściej za znajomych wnuczka, za pracowników pomocy społecznej lub Centralnego Biura Śledczego. Policja prosi by nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy ludziom nieznajomym, obcym.
5. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.

RASZOWA
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie poświęcone funkcjonowaniu cmentarza w Raszowej. Spotkanie zaplanowane jest na wtorek godz. 19.00 na plebanii w Raszówce.

Ogłoszenia 24 marca 2024 r.

1. Dzisiaj ostatni dzień nowenny w intencji Ojczyzny, w intencji zgody narodowej oraz poszanowania ludzkiego życia. Po każdej mszy będziemy odmawiać w tych intencjach „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i modlitwę ks. Piotra Skargi.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale po mszy o godz. 11.30. Dzisiaj też zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami Raszówki. Szczególnie zapraszam tych, którzy nie mogli w tygodniu uczestniczyć w tym nabożeństwie. Początek w kościele o godz. 16.00. Na wstępie odmówimy Koronkę a następnie udamy się w kierunku Skweru NMP a stamtąd udamy się na cmentarz. Drogę Krzyżową odprawimy w intencjach wyżej wspomnianej nowenny.
3. Jutro, podczas wieczornej mszy św., zaprzysiężenie tych, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
4. Już są przywiezione kwiaty do Bożego Grobu. Pozostaje zakup oleju do świec i kwiatów ciętych do monstrancji. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na ten cel. We wtorek zapraszam chętnych do pomocy w przygotowaniu ciemnicy oraz grobu Pańskiego po mszy św. wieczornej.
5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas szczególnie obfity w uczestnictwo w nabożeństwa. Zapraszam w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Niech nikogo nie zabraknie. I tak:
W Wielki Czwartek – tradycyjnie, msza św. Wieczerzy Pańskie o godz. 19.00 (w Raszowej o 17.00). Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.
W Wielki Piątek – nabożeństwo adoracji Krzyża o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – DROGA KRZYŻOWA. (W Raszowej Droga Krzyżowa o 16.30, nabożeństwo o17.00). Adoracja w Ciemnicy od 8.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Po nabożeństwie adoracja do godz. 22.00. Tego też dnia obowiązuje post ścisły.
W Wielką Sobotę – tradycyjnie początek Liturgii Światła połączonej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. (W Raszowej o 17.00). Święcenia pokarmów w Raszówce przed kościołem o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. W Gorzelinie o 11.30, w Raszowej o 12.00 i o 12.30 w Raszowej M.
6. Adoracja w Wielką Sobotę: 8.00 – 9.00 – ul. Bema i Odzyskana (prowadzi p. Stanisława Kos), od 9.00 – 10.00 – ul. Polna, Sportowa, Olchowa i Łąkowa (prowadzi Róża Pani Eli Korczak), od 10.00 – 11.00 ul. Lipowa i Brzozowa (prowadzi Józef Kos), 11.00 – 12.00 ul. Krótka, Leszczynowa i Okrzei, (prowadzi Stanisława Kos), PRZERWA do godz. 15.00. Od 15.00 – 16.00 ul. Witosa (prowadzi Róża p. Ewy Bała), 16.00 – 17.00 1 Maja, Kolejowa i Rataja (prowadzi Józef Kos), 17.00 – 18.00 – ul. Słoneczna i Leśna (prowadzi Elżbieta Korczak ). Od 18.00 – 19.00 – Rycerze Niepokalanego Serca NMP, od 19.00 – 20.00 – Gorzelin ( prowadzi Pani W.Pawłowska).
7. Panów ze Straży Pożarnej proszę o zorganizowanie tradycyjnie straży przy Grobie Pańskim i zorganizowanie ogniska w Wielką Sobotę.
8. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do czwartku przed wieczorną mszą.
9. Dziękuję paniom za uporządkowanie terenu wokół kościoła i za posadzenie bratków.
10. W niedzielę zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej. W związku z przejściem na czas letni msze św. w tygodniu o godz. 18.00. W Raszowej msze w tygodniu o 17.00.
Raszowa: Dziękuję za ustawienie banneru nad ołtarzem i za ławeczkę przed kapliczką. Raszowa otrzymała dodatkowo 40 000 zł dotacji na ołtarz.