Ogłoszenia 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przypada niedziela Ad Gentes, podczas której Kościół wspiera ich duchowo poprzez modlitwę i umartwienia postne oraz materialnie. Dlatego w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na misje.
2. W piątek I piątek miesiąca – do południa odwiedziny chorych. Zapraszam też na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15.
3. W sobotę – I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
4. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę przed mszą poranną czyli o godz. 8.10.
5. Ponawiam zaproszenie na wtorkowy różaniec za dusze w czyścu cierpiące pół godziny przed mszą św. wieczorną.
6. Za dwa tygodnie w naszej parafii rozpoczną się wielkopostne rekolekcje. Głosić je będzie ks. proboszcz z Chróstnika, ks. Andrzej Godyń. Plan rekolekcji wisi w gablocie. Polecam ks. rekolekcjonistę waszej pamięci modlitewnej.
7. W tym tygodniu zostały rozniesione koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła. Przypominam, że obecnie ofiara na sprzątanie wynosi 100 zł. za cały rok. Do koperty dołączony był list i plan rekolekcji.
8. Jak co roku zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą złotówkę na ten cel już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.
10. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .

Plan rekolekcji 2024

PLAN REKOLEKCJI 2024

NIEDZIELA 10 MARCA 2024 r. ROZPOCZĘCIE
Raszówka – 8.30
Raszowa – 10.00
Raszówka – 11.30
Gorzelin – 13.00

PONIEDZIAŁEK – 11 MARCA
Raszówka – 8.30 Msza św. z kazaniem ogólnym
od 10.00 do 12.00 REKOLEKCJE DLA DZIECI
Raszówka – 16.30 Różaniec za dusze w czyścu
17.00 Msza św. z kazaniem ogólnym
Raszowa – 18.00 Msza św. z kazaniem ogólnym
Raszówka – 19.00 Msza z nauką ogólną

WTOREK – 12 MARCA – DZIEŃ SPOWIEDZI
Raszówka – 8.00 Spowiedź i o 8.30 Msza św.
od 10.00 do 12.00 REKOLEKCJE DLA DZIECI
Raszówka – 16.30 Spowiedź i o 17.00 Msza św.
Raszowa – 17.30 Spowiedź i o 18.00 Msza św. z
Raszówka – 19.00 Spowiedź i Msza św. z nauką.

ŚRODA – 13 MARCA ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
Raszówka – 8.30 Msza św. z kazaniem ogólnym
od 10.00 do 12.00 REKOLEKCJE DLA DZIECI
Raszówka – 16.30 Droga Krzyżowa
17.00 Msza św. z nauką ogólną
Raszowa – 18.00 Msza św. z nauką ogólną
Raszówka – 19.00 Msza z nauką ogólną.

Ogłoszenia 18 lutego 2024 r.

1. Tydzień temu przy wyjściu z kościoła była zbiórka organizowana przez naszą Inspektorię Salezjańską na windę dla Domu Opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu. Zebraliśmy 360 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
2. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Postarajmy się w tym okresie więcej czasu poświęcić na swoje życie duchowe, religijne. Bądźmy zawsze na mszy niedzielnej, przychodźmy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na Gorzkie Żale. Więcej modlitwy i zadumy nad swoim życiem. Postanówmy sobie wziąć udział w rekolekcjach i przystąpić obowiązkowo do spowiedzi.
3. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00, po niej msza św. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15. Jeśli będzie intencja, po nabożeństwie będzie msza św.
4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy o godz. 11.30.
5. Z inicjatywy Rycerzy Niepokalanego Serca NMP będzie odmawiany różaniec w każdy wtorek przed mszą św. wieczorną. Zapraszam wszystkich chętnych na ten różaniec w każdy wtorek o godz. 16.30. Różaniec jest w intencji za dusze w czyścu cierpiące. Również z inicjatywy tej grupy modlitewnej w naszej parafii będzie każdego 16 dnia miesiąca msza w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Najbliższa msza będzie 16 marca o godz. 17.00 o czym jeszcze przypomnimy.
6. Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które odbędą się od 10 do 13 marca, czyli za miesiąc.
7. W tym tygodniu będą roznoszone koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła. Przypominam, że obecnie ofiara na sprzątanie wynosi 100 zł. za cały rok. Do koperty będzie dołączony list i plan rekolekcji.
8. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. W sumie zostało zebranych 2600 zł.
9. W przedsionku została wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy o zbawiennych skutkach jałmużny. Ona też oczyszcza z grzechów.
10. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.
11. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .

Ogłoszenia 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka organizowana przez naszą Inspektorię Salezjańską na windę dla Domu Opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu. Za każdą złożoną ofiarę na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Dzisiaj na zakończenie każdej mszy św., po błogosławieństwie, możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Do tego sakramentu może przystąpić każdy chory , nawet jeśli jego choroba nie jest niebezpieczna dla życia, i chce przyjąć ten sakrament z wiarą. Aby sakrament był przyjęty godnie należy być w stanie łaski uświęcającej tak jak przed Komunią św. Po błogosławieństwie ks. Proboszcz odmówi głośno formułę a następnie będzie tylko nakładał ręce na głowę i udzielał namaszczenia. Do namaszczenia przygotowujemy czoło i obie dłonie od środka.
3. W środę – 14 lutego – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Tego dnia msze św. o godz. 8.30 rano, 17.00 i 19.00. Podczas każdej mszy św. tradycyjne posypanie głowy popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msza w Raszowej o godz. 18.00.
4. Tego dnia, 14 lutego, wypadają słynne Walentynki. Postarajmy się wszelkie zabawy związane z tym popularnym świętem przenieść na wtorek aby nie zakłóciły pokutnego charakteru Środy Popielcowej.
5. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17.00, po niej msza św. W Raszowej Droga Krzyżowa o godz. 18.15. Jeśli będzie intencja, po nabożeństwie będzie msza św.
6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.10, w następną o 11.30.
7. Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które odbędą się od 10 do 13 marca, czyli za miesiąc.
8. W przyszłym tygodniu będziemy chcieli roznieść koperty na ofiary na kwiaty i na sprzątanie kościoła.
9. W przedsionku została wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy o zbawiennych skutkach jałmużny. Ona też oczyszcza z grzechów.
10. Caritas Polska zwraca się o przekazywanie 1,5 % podatku na tę organizację.
11. Dziękuję Pani Sołtys za wywiezienie choinek z posesji kościoła.
12. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .

Ogłoszenia 04.02.2024 r.

1. W minionym tygodniu, w piątek ks. Proboszcz obchodził urodziny. Pragnę serdecznie podziękować za złożone przy te okazji życzenia od Pani Sołtys Moniki Siwak oraz Rady Sołeckiej, od Rodziny Różańcowej, Rycerzy Niepokalanego Serca NMP i od Rady Parafialnej. Dziękuję za zamówione z tej okazji msze św. Dziękuję wszystkim drogim parafianom za modlitwę w mojej intencji, za okazywaną mi na co dzień życzliwość. Tego dnia była zbierana taca na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. Zebraliśmy 320 zł.
2. Wczoraj, w sobotę została zdemontowana dekoracja bożonarodzeniowa. Pragnę serdecznie podziękować paniom, które zaangażowały się w pomoc przy tych pracach.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na mszy o godz. 11.30 poświęcenie świec dla dzieci komunijnych.
4. W czwartek – tłusty czwartek, który przypomina o zbliżającym się Wielkim Poście. W tym roku Środa Popielcowa wypada 14 lutego, w słynne Walentynki. Postarajmy się wszelkie zabawy związane z tym popularnym świętem przenieść na dzień wcześniej. W czwartek spotkanie rodziców dzieci rocznicowych po mszy wieczornej o godz. 18.00.
5. W przyszłą niedzielę – przy wyjściu z kościoła zbiórka na nową windę do domu opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu. Tego samego dnia po mszy św. można otrzymać sakrament namaszczenia chorych z racji przypadającego tego dnia wspomnienia NMP z Lourdes.
6. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .
7. W tym tygodni pożegnaliśmy nasze dwie parafianki: Zenobie Kunze i Jadwigę Rzążewską. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 28 stycznia 2024 r.

1. Wczoraj odbył się opłatek dla mieszkańców Raszówki. Dziękuję organizatorom za jego zorganizowanie i za zamówioną mszę św. z tej okazji. Niech ten opłatek i podobne temu inicjatywy przyczyniają się do integracji naszej wiejskiej społeczności abyśmy się lepiej znali i wspierali w codziennych zmaganiach.
2. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta nadal przynosi wiele cierpienia szczególnie w krajach biednych. Modlimy się w intencji chorych na trąd oraz w intencji tych, którzy się nimi opiekują.
3. W środę, 31 stycznia, w parafiach salezjańskich Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia.
4. W czwartek, 01 lutego, spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych o godz. 18.00.
5. W piątek, 02 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia na mszy wieczornej poświęcenie gromnic. Jest to też I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych. Msza w Raszowej o godz. 18.00. Tego dnia w Kościele obchodzi się Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, za zakonników, za wszystkich, którzy żyją w Zgromadzeniach, Instytutach Zakonnych, za wszystkich, którzy złożyli ślub czystości, ubóstwa i posłuszeńswa.
6. W sobotę – I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00.
7. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia na mszy o 11.30 poświęcenie świec komunijnych i wręczeni ich dzieciom.
8. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .
9. W tym tygodni pożegnaliśmy naszą parafiankę Kingę Wieruszewską. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 21 stycznia 2024 r.

1. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. W sumie udało się odwiedzić ponad 400 domów. Pragnę wyrazić wdzięczność za życzliwe przyjęcie, co świadczy o świadomości jak ważne jest otworzenie drzwi przed kapłanem i jak ważne jest Boże błogosławieństwo dla całego domu. Dziękuję też za złożone przy tej okazji ofiary. Kto z takiej czy innej przyczyny został pominięty a chciałby odwiedzin kapłana może zgłosić się po mszy do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii.
2. W środę, 24 stycznia, święto św. Franciszka Salezego, głównego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego.
3. W czwartek, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
4. W sobotę, 27 stycznia, opłatek dla mieszkańców Raszówki w świetlicy wiejskiej, na który zaprasza Pani Sołtys wraz całą Radą. Opłatek rozpocznie się mszą św. o godz. 17.00 w intencji wszystkich mieszkańców Raszówki.
5. Przypominam, że z racji zakończenia kolędy powróciły msze św. wieczorne w tygodniu o godz. 17.00.
6. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” .

Ogłoszenia 07 stycznia 2024 r.

1. Wczoraj na plebanii odbył się opłatek dla Rodziny Różańcowej i dla Rycerzy Niepokalanego Serca NMP. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na wspólne kolędowanie i tym, którzy przynieśli ciasto na wspólny stół.
2. Dzisiaj Uroczystość Chrztu Pańskiego i jednocześnie I niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Różańca św. Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 02 lutego.
3. Trwa wizyta duszpasterska w parafii. W tym tygodniu została zakończona w na Osiedlu Maryjnym. Dzisiaj kolęda na ul. Brzozowej, Okrzei i Rataja. Początek o godz. 14.00. W poniedziałek kolęda na ul. Lipowej, początek od strony torów. We wtorek ul. 1 Maja, początek od pierwszych numerów. W środę ul. Sportowa i Olchowa. W czwartek – ul. Polna, Grabowa i Dębowa. W piątek ul. Leśna, Górska i Bukowa. W sobotę ul. Witosa w całości. Przypominam, że w tygodniu początek kolędy od godz. 15.00. W przyszłą niedzielę ul. Słoneczna, Łąkowa i Cicha. W związku z kolędą msza do końca tego tygodnia rano o godz. 8.30. Plan kolędy w gablocie.
4. Zachęcam do kupna nowego nru „Niedzieli” . Wyjątkowo w tym tygodniu 2 numery. Jeden zaległy.