Ogłoszenia 28.05.2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., który jest Duchem Pocieszycielem, Duchem Prawdy. W świecie, który chętnie posługuje się kłamstwem, który kieruje ludzkość a szczególnie młodego człowieka na błędne drogi, człowiek potrzebuje Ducha Prawdy, który pozwoli nam rozróżniać dobro od zła, prawdę od kłamstwa. Prośmy o tego Ducha dla siebie, dla swoich bliskich, dla młodzieży, szczególnie dla tej, która w tym tygodniu przystąpi w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny.
2. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. Tego dnia Kościół oddaje cześć NMP Matce Kościoła.
3. W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękuję tym, którzy przychodzili na nasze majówki, dziękuję paniom z Raszowej za organizowanie majówek w tamtejszym kościele. Od czwartku po każdej mszy św. będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W czwartek, 01 czerwca, uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia też swój dzień mają dzieci, którym już dzisiaj życzymy, by były święte i cieszyły się opieką Bożą na każdy dzień.
5. W piątek, 02 czerwca, w naszej parafii bierzmowanie. Do tego sakramentu w tym roku przygotowuje się ponad 60 osób. Początek mszy o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki. Zapraszam kandydatów do bierzmowania na próby w poniedziałek, wtorek oraz w środę na godz. 19.00. W czwartek spowiedź bierzmowanych, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i wszystkich bliskich od godz. 19.00. Dopiero po spowiedzi kandydat oficjalnie zostanie dopuszczony do bierzmowania. W piątek, z racji bierzmowania, dodatkowa msza św. o godz. 8.30 z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
6. W piątek, I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi. Msza w Raszowej wcześniej, o godz. 16.00 z racji bierzmowania.
7. W sobotę I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00.
8. W niedzielę, I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia w Kościele obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. Za półtora tygodnia Boże Ciało. W tym roku chciałbym byśmy zmienili trasę i udali się głównie do maryjnej kapliczki przy ul. Odzyskanej. Planowane ołtarze byłyby więc w następujących miejscach: I przy krzyżu koło szkoły (budują strażacy), II przy przedszkolu im. Jana Pawła II (buduje Rodzina Różańcowa), III przy kapliczce Maryi (budują Rycerze Niepokalanego Serca NMP i Gorzelin) i IV przy grocie (budują parafianie z Raszowej).
10. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.

Ogłoszenia 21.05.2023 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy w naszej parafii I Komunię św. Do tego sakramentu przystąpiło 11 dzieci. Życzymy im głębokiej przyjaźni z Jezusem i gorliwego przystępowania do świętej Eucharystii. Jeszcze raz dziękuję dzieciom za dar ołtarza w postaci chodnika do kościoła.
2. Dzisiaj w naszej Parafii swój dzień mają dzieci rocznicowe, które w sposób uroczysty będą dziękować Bogu za dar Komunii św. podczas mszy o godz. 11.30. Drogim dzieciom-jubilatom życzymy żywej miłości do Jezusa obecnego w ich sercach.
3. W środę, 24 maja, w parafiach i placówkach salezjańskich, Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Pod tym imieniem wzywał Maryję św. Jan Bosko i pod tym imieniem uczynił Ją główną Patronką Zgromadzenia Salezjańskiego.
4. W piątek, 26 maja, Dzień Matki. Już teraz życzymy wszystkim naszym drogim matkom Bożego błogosławieństwa i ogromnej miłości ze strony dzieci.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Proszę o przystrojenie tradycyjnie brzózkami kościół i jego obejście.
6. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.
7. Jest prośba ze strony sołectwa, by przypomnieć mieszkańcom Raszówki, że jutro, tzn. w poniedziałek od 8.00 rano do 14.00 nie będzie wody w kranach.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Bogdana Ostaszewskiego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 07 maja 2023 r.

1. Rozpoczął się maj a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny. Zapraszam wieczorem do kościoła na mszę św. o godz. 18.00, po niej Litania Loretańska.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.
3. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
4. W przyszłą niedzielę, 14 maja, I Komunia św. na mszy o godz. 11.30. Proszę, by osoby, które zwykle przychodzą na tę mszę św., o ile to możliwe, przyszły wyjątkowo na 8.30 lub udały się do Raszowej na 10.00 aby umożliwić udział w uroczystościach komunijnych rodzinom dzieci. Przypominam, że spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.00 rano.
5. Za dwa tygodnie, 21 maja, swój dzień będą miały dzieci rocznicowe, również na mszy o godz. 11.30.
6. Radny Marcin Nyklewicz oraz leśniczy Michał Gałązka zapraszają mieszkańców do pomocy w corocznej akcji ekologicznej sprzątania Raszówki. Mile widziani są rodzice z dziećmi. Zbiórka o godzinie 10:00 przy kościele w najbliższą sobotę, 13 maja. Na zakończenie akcji organizatorzy zapraszają na grilla na boisku gminnym. Akcję wspiera Pani Sołtys Monika Siwak wraz ze swoją radą.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szymon Terlecki, kawaler, wyznania rzym.-kat., zam. we Wrocławiu oraz Alicja Wysocka, panna, wyznania rzym.-kat., zam.

Ogłoszenia 30 kwietnia 2023 r.

1. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać tradycyjnie po mszy św. wieczornej. Po nabożeństwie apel jasnogórski przy grocie. Zachęcam do organizowania majówek przy nowej kapliczce przy ul. Odzyskanej. Proponuję, by zbierać się ok. godz. 20.30 i zakończyć apelem jasnogórskim. W Raszowej nabożeństwa o godz. 18.00 i prowadzi Róża.
2. We wtorek w naszej parafii będzie uroczysta msza św. ku czci św. Floriana, patrona strażaków, z udziałem władz Gminy i przedstawicieli wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych. Początek mszy o godz. 16.00. Tego też dnia dzień flagi polskiej. Nie zapomnijmy wypełnić obowiązek patriotyczny i wywiesić flagę przed domem.
3. W środę, Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia msze jak w niedzielę oprócz mszy w Gorzelinie. Po mszy nabożeństwo majowe.
4. W piątek I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi. Msza w Raszowej o 17.00.
5. W sobotę I sobota miesiąca, zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Po mszy św. nabożeństwa majowego tego dnia już nie będzie.
6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.
7. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”. Cena 10 zł.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szymon Terlecki, kawaler, wyznania rzym.-kat., zam. we Wrocławiu oraz Alicja Wysocka, panna, wyznania rzym.-kat., zam. Raszowa. Zapowiedź II.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Jana Cirko. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek….

 

Ogłoszenia 02.04.2023 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. a po mszy o 11.30 Gorzkie Żale. Po południu zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami Raszówki. Rok temu główną intencją Drogi Krzyżowej była prośba o dar pokoju dla Ukrainy, w tym roku łączymy się z całą Polską w modlitwie w obronie świętości Jana Pawła II. Dlatego Droga Krzyżowa będzie z Janem Pawłem II. Początek o godz. 16.00 w kościele. Trasa wiedzie do nowej kapliczki przy ul. Odzyskanej, zakończenie na cmentarzu.
2. We wtorek zapraszam chętnych do pomocy w przygotowaniu ciemnicy oraz grobu Pańskiego po mszy św. wieczornej.
3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas dla każdego chrześcijanina szczególnie obfity w uczestnictwo w nabożeństwach Triduum, w czwartek, piątek i sobotę.
4. W Wielki Czwartek – tradycyjnie, msza św. Wieczerzy Pańskie o godz. 19.00 (w Raszowej o 17.00). Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.
5. W Wielki Piątek – nabożeństwo adoracji Krzyża o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej – DROGA KRZYŻOWA. (W Raszowej Droga Krzyżowa o 16.30, nabożeństwo o17.00). Adoracja w Ciemnicy od 8.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Po nabożeństwie adoracja do godz. 22.00. Tego też dnia obowiązuje post ścisły. Z racji I piątku do południa odwiedziny chorych.
6. W Wielką Sobotę – tradycyjnie początek Liturgii Światła połączonej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. (W Raszowej o 17.00). Święcenia pokarmów w Raszówce przed kościołem o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. W Gorzelinie o 11.30, w Raszowej o 12.00 i o 12.30 w Raszowej M.
7. Adoracja w Wielką Sobotę: 8.00 – 9.00 – ul. Bema i Odzyskana (prowadzi p. Stanisława Kos), od 9.00 – 10.00 – ul. Polna, Sportowa, Olchowa i Łąkowa (prowadzi Róża Pani Eli Korczak), od 10.00 – 11.00 ul. Lipowa i Brzozowa (prowadzi ks. Zenon), 11.00 – 12.00 ul. Krótka, Leszczynowa i Okrzei, (prowadzi ks. Zenon), PRZERWA. 15.00 – 16.00 ul. Witosa (prowadzi Róża p. Ewy Bała), 16.00 – 17.00 1 Maja, Kolejowa i Rataja (prowadzi Róża św. Józefa), 17.00 – 18.00 – ul. Słoneczna i Leśna (prowadzi ks. Zenon). Od 18.00 – 19.00 – Rycerze Niepokalanego Serca NMP, od 19.00 – 20.00 – Gorzelin ( prowadzi Pani W.Pawłowska).
8. Panów ze Straży Pożarnej proszę o zorganizowanie tradycyjnie straży przy Grobie Pańskim i zorganizowanie ogniska w Wielką Sobotę.
9. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej od poniedziałku do czwartku przed wieczorną mszą św.
10. W związku z przejściem na czas letni msze św. w tygodniu o godz. 18.00. W Raszowej msze w tygodniu o 17.00.
11. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł. Tydzień temu była informacja o zmianie ceny ale dotyczyła ona „Gościa Niedzielnego” za co przepraszam.
12. Dziękuję paniom, które uporządkowały teren wokół kościoła i posadziły bratki przy kościele.

Ogłoszenia 26.03.2023 r.

1. Wczoraj podczas mszy wieczornej w Uroczystość Zwiastowania NMP do adopcji dziecka poczętego przystąpiło 11 osób. Bardzo dziękuję tym, którzy zobowiązali się duchowo adoptować dziecko poczęte i modlić się przez 9 miesięcy o jego szczęśliwe przyjście na świat.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale o 8.30. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30.
3. W związku z przejściem na czas letni od poniedziałku msze św. wieczorne o godz. 18.00.
4. W najbliższą sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00.
5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Tego dnia poświęcenie palm na każdej mszy św. Poświęcenie palm na mszy o 11.30 przed kościołem a następnie procesyjne wejście do kościoła. Również w przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa ulicami Raszówki o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie tych, którzy nie mogli przychodzić w piątki. Duchowo będziemy się łączyć z całą Polską, stojącą tego dnia w obronie świętości Jana Pawła II. Tego dnia 18 rocznica jego śmierci.
6. Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich prosi o przekazywanie 1,5 % podatku na wsparcie dzieł prowadzonych przez Salezjanów. Szczegóły na plakacie.
7. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej po raz ósmy Nocnej Drodze Krzyżowej na wybranej trasie: Lubin – Legnica (około 26 km) i Gorzelin – Legnica (ok. 16 km). Pielgrzymka zaplanowana jest w nocy z dnia 31 marca na 1 kwietnia, z piątku na sobotę. Szczegóły na plakacie.
8. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 830 zł. Można nabyć świecę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Duża kosztuje 20, mała 10 zł.
9. Ponawiam zaproszenie do udziału w pielgrzymce do Medjugorie od 18 do 25 sierpnia. Koszt 2600 zł.
10. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”. Od tej niedzieli koszt gazety wynosi 14 zł. ze względu na nowy dodatek o relikwiach Męki Pańskiej.
11. Dziękuję paniom, które uporządkowały teren wokół kościoła i posadziły bratki przy kapliczce.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę Genowefę Seruś. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia 19.03.2023 r.

1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na misje w ramach niedzieli „Ad gentes”. Zebraliśmy w sumie 430 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale po mszy o 11.30. W przyszłą niedzielę o godz. 8.05.
3. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa.
4. W czwartek spotkanie rodziców dzieci komunijnych zaraz po mszy wieczornej czyli ok. godz. 17.30. Tego samego dnia spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 18.00.
5. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania NMP.
6. Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich prosi o przekazywanie 1,5 % podatku na wsparcie dzieł prowadzonych przez Salezjanów. Szczegóły na ulotce przy wyjściu z kościoła.
7. Jak co roku w naszej parafii przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego, organizujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy w intencji dziecka poczętego. Przy wyjściu z kościoła pod chórem dzisiaj możliwość zapisania się i zapoznania ze szczegółami. W sobotę na mszy św. w Uroczystość Zwiastowania uroczyste przystąpienie do adopcji dziecka poczętego.
8. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej po raz ósmy Nocnej Drodze Krzyżowej na wybranej trasie: Lubin – Legnica (około 26 ksm) i Gorzelin – Legnica (ok. 16 km). Pielgrzymka zaplanowana jest w nocy z snia 31 marca na 1 kwietnia, z piątku na sobotę. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
9. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Można już nabyć świecę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Duża kosztuje 20, mała 10.
10. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”. Od przyszłej niedzieli koszt gazety wynosi 14 zł. ze względu na nowy dodatek o relikwiach Męki Pańskiej.
11. Pamiętajmy, że za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Henryka Baran. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek …

 

Ogłoszenia 05.03.2023 r.

1. W naszej parafii dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Kazimierza Szydełko, salezjanina, proboszcza, obecnie pracującego na Białorusi pod Mińskiem. Życzymy ks. rekolekcjoniście opieki Ducha św. Wczoraj ks. Kazimierz obchodził swoje imieniny. Z racji imienin składamy drogiemu solenizantowi obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki.
2. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na rekolekcje w tygodniu. Niech nikogo nie zabraknie. Do wyboru mamy 3 terminy spotkań: o 8.30 rano, o 17.00 i 19.00. We wtorek dzień spowiedzi, pół godziny przed mszą i w czasie mszy. W środę zakończenie. Pamiętajmy, że przez 3 dni będą zbierane ofiary na każdej mszy św. dla ks. rekolekcjonisty, szczególnie w środę, by w ostatnim dniu. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdy gest wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty. Nie traćmy okazji by wesprzeć materialnie Kościół na Białorusi.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. Dzisiaj Gorzkie Żale po mszy o 11.30. W przyszłą niedzielę rano o godz. 8.05.
4. Tydzień temu odbyła się zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 608 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. W przyszłą niedzielę niedziela „Ad gentes”. Tego dnia zbiórka przy wyjściu z kościoła na misje.
5. Pod chórem została ustawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy, że jałmużna należy do cennych w oczach Bożych praktyk pobożnościowych.
6. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Można już nabyć świecę paschalną rozprowadzaną przez Caritas Polska. Duża kosztuje 20, mała 10.
7. Dyrekcja Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie informuje o rozpoczęciu się naboru do szkoły. Szkoła jest publiczna i dlatego nie ma czesnego i nie ma ustalonego obwodu. W najbliższy wtorek, 7 marca, organizowany jest „Dzień otwarty” dla rodziców dzieci idących w tym roku do klasy I. Początek „Dnia” o godz. 17.00. Szkoła mieści się przy ul. Szkolnej 25.
8. W tym tygodniu sołectwo Raszówki organizuje Dzień Kobiet w piątek o godz. 16.30. Na prośbę organizatorów udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. Niemniej zapraszam na Drogę Krzyżową.
9. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.

 

Ogłoszenia 26.02.2023 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
2. Rozpoczęły się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Przypominam, że w naszej parafii. nabożeństwa są w piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej jest msza św. Droga Krzyżowa w Raszowej o 18.15.
3. W piątek – I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi.
4. W sobotę – I sobota miesiąc, zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00. Tego dnia w kościele czcimy św. Kazimierza Królewicza.
5. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św.
6. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po mszy o 11.30. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje. Do każdej rodziny został dostarczony plan rekolekcji. Postarajmy się zrobić wszystko. by każdego dnia, do środy włącznie, uczestniczyć w naukach. Polecam waszej modlitwie ks. rekolekcjonistę oraz całe rekolekcje. Tace zebrane podczas mszy rekolekcyjnych w tygodniu przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty.
7. Dziękuję Pani Elżbiecie za piękną dekorację wielkopostną przed ołtarzem.
8. Pod chórem została ustawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną. Pamiętajmy, że jałmużna należy, obok postu i modlitwy, do cennych w oczach Bożych praktyk pobożnościowych.
9. Już teraz zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Tradycyjnie składamy w kopercie na tacy.
10. W środę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
11. Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1.5 % podatku na cele charytatywne. Szczegółowe dane na plakacie.
12. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Henryka Hawro. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 19.02.2023 r.

1. W tym tygodniu do domów parafian z Raszówki i Gorzelina zostały dostarczone koperty na ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W sumie zostało przygotowanych blisko 300 kopert. To jest nasz święty obowiązek troszczyć się o nasze kościoły, o ich czystość, piękno. Wygląd kościoła jest świadectwem o nas, o naszej wierze. Dlatego niech nikt nie dyspensuje się od tego obowiązku. W każdej kopercie jest plan rekolekcji, które rozpoczną się już za dwa tygodnie. Koperty można składać podczas mszy niedzielnych lub w kancelarii. Ofiary można też przelać na podane na kopercie konto parafialne.
2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Niech to będzie czas nawrócenia i przemyślenia. Niech to będzie czas dobrej spowiedzi i zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św. Zapraszam na Drogi Krzyżowe i na Gorzkie Żale. Zapraszam na rekolekcje. Przeżyjmy Wielki Post w powadze, w duchu pokuty i nawrócenia bo do tego skłaniają nas nie tylko nasze tradycje i liturgia ale też takie wydarzenia jak trwająca od roku wojna na Ukrainie. Świat potrzebuje nawrócenia, które rozpocznijmy od siebie.
3. W środę, 02 marca, Środa Popielcowa. Tego dnia zapraszam na msze św. z posypaniem głowy o godz. 8.30 i 17.00 i 19.00. W Raszowej o 18.00.
4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową, bez której trudno przeżyć Wielki Post. To proste nabożeństwo wprowadza nas w nastrój pokuty i pozwala na dokonanie refleksji nad swoim życiem. Początek nabożeństwa o 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie msza św. W Raszowej o 18.15 i po niej msza św.
5. W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale na godz. 8.05. Tradycyjnie Gorzkie Żale będą raz o 8.05 a raz po mszy o 11.30, tak by umożliwić wszystkim udział w tym nabożeństwie.
6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórkę organizuje Polska Caritas.
7. Już teraz zwracam się z prośbą o ofiary na kwiaty i światło do Bożego Grobu. Tradycyjnie składamy w kopercie na tacy.
8. Do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.
9. W tym tygodniu pożegnaliśmy troje naszych parafian: Włodzimierza Terefelko, Mariannę Tarnowską i Janinę Ptaszkowską. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…