Ogłoszenia 02 października 2022 r.

1. Wczoraj odbyła się pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Krzeszowa. W pielgrzymce wzięło udział blisko 50 osób głównie z naszej parafii i z parafii miłoradzickiej.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odmówimy różaniec. Dzisiaj też dzieci komunijne otrzymają różańce na mszy o 11.30.
3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za papieża Franciszka, z racji jego imienin.
4. W piątek I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi. Tego też dnia wspomnienie MB Różańcowej.
5. Rozpoczął się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszam przez cały październik na różaniec w tygodniu o godz. 17.30. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku włącznie. Dzieci będą otrzymywać kontrolki oraz czeka na nich codzienne losowanie nagród. Na najbardziej gorliwych, na koniec czeka dodatkowa nagroda w postaci jednodniowej wycieczki.
6. Dziękuję pani Eli Korczak za dekorację przed ołtarzem z racji rozpoczynających się nabożeństw różańcowych.
7. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” znajduje się artykuł o poświęceniu naszej kapliczki w Raszówce. Zachęcam do zakupu. Koszt z dodatkiem 10 zł.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy byłą parafiankę Mariannę Natońską-Gocławską i parafiankę Marię Kin. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek….

Ogłoszenia 25 września 2022 r.

1. Tydzień temu odbyły się w naszej parafii wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Dziękuję tym, którzy wzięli udział w wyborach. Wyniki będą ogłoszone po zatwierdzeniu obu rad przez ks. Biskupa.
2. W środę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Początek spotkania o godz. 19.00.
3. W czwartek święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
4. W sobotę – I sobota miesiąca. Tego dnia nabożeństwa o godz. 17.00 nie będzie. Zostanie odprawione w ramach pielgrzymki do Krzeszowa.
5. W sobotę, 01 października, wyjazd Rodziny Różańcowej do Krzeszowa. Obecnie zapisanych jest blisko 50 osób. Są jeszcze wolne miejsca. Zbiórka przed kościołem rano 7.15, wyjazd o godz. 7.30. Nie zapomnijmy zabrać różańca i śpiewnika. Na pielgrzymów w Krzeszowie czeka pyszny bigos i zupa grochówka. Po drodze nawiedzimy kościół św. Jacka w Legnicy a w Krzeszowie letni pawilon na wodzie zwanym Betlejem.
6. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.
7. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W sobotę, jak już wspomniałem, różaniec będzie odprawiony w ramach pielgrzymki. Dzieci i młodzież zapraszam na różaniec od przyszłego poniedziałku.
8. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”, który połączony jest z bogato ilustrowanym dodatkiem „Bliżej życia z wiarą”. Koszt z dodatkiem 10 zł.

 

Ogłoszenia 18 września 2022 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii wybory do rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej. Przy wyjściu z kościoła, kto skończył 18 lat może pobrać karteczkę z nazwiskami kandydatów. Na karcie są dwie kolumny nazwisk. W pierwszej kolumnie są nazwiska do rady duszpasterskiej i tu możemy zaznaczyć dwa nazwiska, w drugiej kolumnie są nazwiska do rady ekonomicznej. Tu wolno zaznaczyć tylko jedno nazwisko. Kartę wrzucamy do urny pod chórem. Wyniki wyborów będą podane dopiero po zatwierdzeniu nowego składu obu Rad przez biskupa.
2. W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
3. W środę spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania czyli rodziców uczniów z kl. VIII, połączone ze spotkaniem z młodzieżą. Przypominam, że w przygotowaniu mogą brać udział osoby spoza tej grupy, osoby starsze, które z jakichś powodów nie przystąpiły do tego sakramentu a chciałyby to uczynić. Te osoby również zapraszam na środę.
4. Na pielgrzymkę do Krzeszowa z naszej parafii zgłosiło się ponad 20 osób. Blisko 20 jest z parafii Miłoradzice. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam udziały w wyjeździe a szczególnie tych, którzy jeszcze tam nie byli. Wyjazd 01 października, w sobotę. W przyszłą niedzielę będzie podana dokładna godzina wyjazdu.
5. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”, który połączony jest z bogato ilustrowanym dodatkiem „Bliżej życia z wiarą”. Koszt z dodatkiem 10 zł.
RASZOWA: Tydzień temu przeżyliśmy w Raszowej odpust ku czci NMP Niepokalanie Poczętej. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych uroczystości połączonych ze świętem plonów. Przede wszystkim dziękuję Bogu za pogodę i ks. Henrykowi Juszczykowi za przewodniczenie mszy odpustowej i za wygłoszone słowo. Dziękuję tym, którzy pięknie udekorowali kościół a także bramę kościoła. Dziękuję za przepiękny wieniec i pięknie wypieczony chleb dożynkowy, za słowo ze strony starościny dożynek pani Doroty Pasternak. Dziękuję za zakup nowych świec na procesje. Niech Bóg wszystkim za wszystko wynagrodzi.

Ogłoszenia 11 września 2022 r.

1. Dzisiaj uroczysta msza odpustowa w Raszowej ku czci NMP Niepokalanie Poczętej o godz. 10.00. Podczas mszy poświęcenie wieńca dożynkowego. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Henryk Juszczyk, salezjanin z parafii MB Częstochowskiej w Lubinie.
2. W środę, 14 września, święto podwyższenia krzyża. Tego dnia cały Kościół modli się o pokój na Ukrainie.
3. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Kandydatów można było zgłaszać do końca sierpnia. W przyszłą niedzielę wybory.
4. Tradycyjnie organizowana jest pielgrzymka do Krzeszowa Rodziny Różańcowej. Wyjazd w sobotę, 01 października. Dokładny plan wyjazdu będzie podany bliżej terminu. Koszt – 40 zł. Po drodze tradycyjnie nawiedzenie kościoła św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny.
5. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”, który połączony jest z bogato ilustrowanym dodatkiem „Bliżej życia z wiarą”. Koszt z dodatkiem 10 zł.

LISTA KANDYDATÓW DO RADY DUSZPASTERSKIEJ
1. Marzena Paprocka-Kunysz – Raszówka
2. Bożena Głowacka – Raszowa
3. Dorota Sobuś – Raszówka
4. Dariusz Romaniec – Raszówka
5. Marzena Maćków – Raszowa
6. Józef Kos – Raszówka
7. Maria Korczak – Raszówka
8. Małgorzata Kołkowska – Raszowa
9. Urszula Żurawiecka – Raszowa
10. Ewa Aleksiej – Raszówka

LISTA KANDYDATÓW DO RADY EKONOMICZNEJ
1. Marzena Maćków – Raszowa
2. Agnieszka Bryłkowska – Raszówka
3. Wojciech Sieradzki – Raszówka
4. Małgorzata Kołkowska – Raszowa

Ogłoszenia 04 września 2022 r.

1. Tydzień temu przeżyliśmy piękną ceremonię poświęcenia kapliczki przy ul. Odzyskanej. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy bezpośrednio zaangażowali się w jej zbudowanie a także tym, którzy złożyli ofiarę na ten cel. W sumie to ponad 50 osób. Ogromne dzieło, ogromny wysiłek ale zwieńczony ogromnym sukcesem. Za to niech Bogu będą dzięki. I trzeba Boga prosić by kapliczka spełniła swoje uświęcające nas wszystkich zadanie.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na mszy o 11.30 poświęcenie tornistrów.
3. W czwartek święto Narodzenia NMP. Tego też dnia spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy wieczornej o godz. 19.00 oraz dzieci rocznicowych o godz. 19.30.
4. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
5. W przyszłą niedzielę odpust w Raszowej o godz. 10.00. Kazanie wygłosi ks. Henryk Juszczyk, salezjanin z Lubina.
6. Tradycyjnie organizowana jest pielgrzymka do Krzeszowa Rodziny Różańcowej. Wyjazd w sobotę, 01 października. Dokładny plan wyjazdu będzie podany bliżej terminu. Koszt – 40 zł. W planie uroczysta msza św., po niej organizatorzy zapraszają na bigos i grochówkę. Po drodze tradycyjnie nawiedzenie kościoła św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny.
7. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Niedzieli”, który połączony jest z bogato ilustrowanym dodatkiem „Bliżej życia z wiarą”. Koszt z dodatkiem 10 zł.
ZAPOWIEDZI:
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Karol Piotr Durkacz, kawaler, wyznania rzym,kat., zam. w Lubinie i Patrycja Anna Pajda, panna, wyznania rzym.kat., zam. Lubin. Zapowiedź II..

Ogłoszenia 21 sierpnia 2022 r.

1. Tydzień temu odbyła się zbiórka na budowę kościoła w Zgorzelcu. Zebraliśmy 630 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców 28.10. br. w Zgorzelcu.
2. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia msza w Raszowej o 17.00.
3. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczki przy ul. Odzyskanej. Poświęcenia dokona o. Kazimierz Głaz, redemtorysta. O. Kazimierz odprawi też mszę św. w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w powstanie tego zbożnego dzieła oraz w intencji wszystkich parafian. Kapliczka to wotum od wszystkich parafian za opiekę Bożą nad całą parafią i za wstawiennictwo Maryi, Matki Syna Bożego. To wyraz szczerej wdzięczności za obecność Maryi w życiu naszych rodzin i całej parafii. Mam nadzieję, że ta figura znajdzie swoje miejsce w sercu wszystkich mieszkańców Raszówki i na zawsze wpisze się w krajobraz Raszówki. I proszę, by już nie mówić: ”na ruskiej stronie” tylko „na osiedlu z kapliczką”. Już teraz zapraszam wszystkich na ten piękny moment. Początek poświęcenia o godz 11.15. Po poświęceniu udamy się procesyjnie do kościoła na mszę św.
4. Nieoficjalnie bo od pracowników przyszła wiadomość, że nie będzie konieczna rozbiórka ogrodzenia kościoła. Przyjmijmy tę wiadomość jako dar od Matki Bożej za nasze votum. Módlmy się, by zostało to potwierdzone oficjalnie.
5. W związku z poświęceniem kapliczki proszę chętnych o pomoc w przygotowaniu otoczenia kapliczki. Prace porządkowe zaplanowane są na sobotę na godz. 10.00.
6. W kinach można obejrzeć bardzo wartościowy film pt. „Notre Dame płonie”. Zachęcam do jego obejrzenia.
ZAPOWIEDZI: W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Mateusz Ulrych, kawaler, wyznania rzymskokatolickiego, zam, Raszówka i Paulina Kosiewicz, panna, wyznania rzymskokatolickiego, zam. Raszówka. Zapowiedź 3.

Ogłoszenia 14 sierpnia 2022 r.

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP – msze jak w niedzielę. Podczas każdej mszy św. poświęcenie wianków. Modlimy się też za Ojczyznę i za jej obrońców, za Wojsko Polskie, wspominając bitwę warszawską.
2. Szczęśliwie udało się dokończyć kapliczkę ku czci NMP Niepokalanie Poczętej przy ul. Odzyskanej. Powstało piękne dzieło, które ubogaci krajobraz naszej wioski. Kapliczka to wotum od wszystkich parafian za opiekę Bożą nad całą parafią. To wyraz szczerej wdzięczności za obecność Maryi w życiu naszych rodzin i całej parafii. Mam nadzieję, że ta figura znajdzie swoje miejsce w sercu wszystkich mieszkańców Raszówki. I już nie będziemy mówić: ”na ruskiej stronie” tylko „na osiedlu z kapliczką”. Poświęcenie kapliczki było zaplanowane na 15 sierpnia, na jutro a samego poświęcenia miał dokonać o. Kazimierz Głaz, misjonarz. Niestety, okazało się, że nie może on przyjechać na jutro. Z tego względu poświęcenie kapliczki zostało przeniesione na niedzielę 28 sierpnia. Już teraz zapraszam wszystkich na ten piękny moment w życiu naszej parafii. Zachęcam też do obejrzenia kapliczki, szczególnie tych, którzy mieszkają po tej stronie co kościół. Już teraz pragnę podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę kapliczki a jest to ponad 30 osób.
ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Mateusz Ulrych, kawaler, wyznania rzymskokatolickiego, zam, Raszówka i Paulina Kosiewicz, panna, wyznania rzymskokatolickiego, zam. Raszówka. Zapowiedź 2.

Ogłoszenia 07 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
2. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W środę święto św. Wawrzyńca.
3. W związku tragicznym wypadkiem autokaru z pielgrzymami udającymi się do Medjugorie księża biskupi proszą o modlitwę za rannych i zbawienie dla tych, którzy tam ponieśli śmierć.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Mateusz Ulrych, kawaler, wyznania rzymskokatolickiego, zam, Raszówka i Paulina Kosiewicz, panna, wyznania rzymskokatolickiego, zam. Raszówka. Zapowiedź I.

Ogłoszenia 31 lipca 2022 r.

1. Tydzień temu była zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zebrano 610 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Od jutrzejszego południa do końca wtorku możliwość otrzymania odpustu Porcjunkuli. Aby uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli należy: pobożnie nawiedzić kościół franciszkański lub parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej), przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
3. Jutro wspominamy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za tych, którzy wówczas oddali życie w obronie Ojczyzny i za Ojczyznę, by miała mądrych i odważnych synów, gotowych do jej obrony.
4. W piątek – I piątek miesiąca, do południa odwiedziny chorych, po południu okazja do spowiedzi.
5. W sobotę – I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone z różańcem o godz. 17.00. Tego też dnia święto Przemienienia Pańskiego.
6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

Ogłoszenia 24 lipca 2022 r.

1. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za każdy grosz serdeczne Bóg zapłać. Również przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczki ku czci św. Krzysztofa.
2. W poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. We wtorek. 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
Artur Sokołowski, kawaler, wyznania rzymsko-kat., zam. Gorzelin i Agnieszka Antonowicz, panna, wyznania rzymsko-kat., zam. Gorzelin. Zapowiedź III i ostatnia.