Ogłoszenia 03.09.2023 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Z tej racji tradycyjnie zapraszam dzieci, nauczycieli oraz rodziców na mszę św. o godz. 7.30. Msza w intencji o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny dla dzieci i nauczycieli. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych dzieci pierwszoklasowych w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.30.
3. Z żalem informuję o zmianie miejsca pracy ks. Zenona Wachowicza, który z woli przełożonych dostał przeniesienie do pracy duszpasterskiej do Leszna. Pożegnanie ks. Zenona odbędzie się w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 8.30 i 11.30 oraz w Raszowej podczas odpustu o godz. 13.00.
4. W sobotę w parafii św. Jana Sankandra w Lubinie odbędzie się uroczystość poświęcenia kościoła. Poświęcenia dokona ks. bp Andrzej Siemieniewski. Początek uroczystości o godz. 12.00.
5. W przyszłą niedzielę Odpust w Raszowej ku czci NMP Niepokalanie Poczętej. Mszy św. przewodniczył będzie ks. dyrektor naszej wspólnoty zakonnej Tomasz Rutkowski. Początek mszy św. o godz. 13.00. Mszy w Gorzelinie nie będzie.
6. Również w przyszłą niedzielę Parafia w Zimnej Wodzie zaprasza na XI Festyn Parafialny. Szczegóły na plakacie w gablocie na klepsydry.
7. W przedsionku naszego kościoła pojawiła się tablica zachęcająca do modlitwy za dusze w czyścu cierpiące. Po lewej stronie znajduje się pojemnik z numerkiem, który wskazuje za jakie dusze masz się pomodlić. Modlitwa jest prosta: jeden raz Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wieczny odpoczynek… Numerek odkładasz do pojemnika po drugiej stronie. Po środku jest skarbonka na dobrowolna ofiarę na mszę św. za dusze w czyścu cierpiące, która będzie odprawiona po zebraniu odpowiedniej kwoty. Dokładne wyjaśnienie znajduje się w broszurce rozłożonej na stoliku przed tablicą. Pomysłodawcą i wykonawcą tablicy jest ks. Zenon wraz z grupą modlitewną Rycerzy Niepokalanego Serca NMP. Tablica została sfinansowana dzięki ofiarności pana Jerzego Ragana. Obraz namalował pan Henryk Rusewicz z Lubina.
8. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.