Ogłoszenia 19.11.2023 r.

1. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii chór z Wrocławia „Wratislawia”. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zostali na ich występie pieśni patriotycznych i tym paniom, które upiekły ciasto dla ich ugoszczenia.
2. Tydzień temu przeżywaliśmy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj zbiórka przy wyjściu z Kościoła ofiar wsparcie organizacji katolickiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
3. Jutro spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00 na plebanii.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie rozpoczyna się Adwent.
5. Ponawiam swoją prośbę o ofiary na pokrycie kosztów wymiany okien w salce katechetycznej. Okna są już zamontowane. W sumie wymieniono 3 duże okna i dwa malutkie w klatce schodowej.
6. Zbliża się okres zimowy. Już teraz zwracam się z prośbą o ofiary na ogrzewanie kościoła. Za każdy gest dobrej woli z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
7. Parafia św. Rodziny w Legnicy zaprasza na czuwanie modlitewne organizowane przez Wspólnotę Wojowników Maryi. Czuwanie polegające na rozważaniu Męki Pańskiej przez 24 rodziny rozpocznie się 1 grudnia o 16.30 a zankończy 2 grudnia o godz.17.00. Szczegóły na plakacie.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę Krystynę Różycką. Pomódlmy się w jej intencji.

RASZOWA
Powoli kończy się budowa kapliczki przykościelnej ku czci NMP Niepokalanie Poczętej. Bardzo dziękuję tym panom, którzy zaangażowali się w jej powstanie, szczególnie panu Robertowi Maćków i panu Zdzisławowi Rupie. Planowane poświęcenie kapliczki 10 grudnia o godz. 13.00. Poświęcenia dokona ks. Inspektor Bartłomiej Polański.
W poniedziałek po konserwacji wrócą do głównego ołtarza kolumny. To już drugi element z ołtarza głównego poddany pracom konserwacyjnym, obok krzyża wieńczącego ołtarz.