Ogłoszenia 04.06.2023 r.

  1. W piątek, 02 czerwca, w naszej parafii odbyło się bierzmowanie. Do tego sakramentu przystąpiło blisko 60 osób. Przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Różańca św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dla nas okazja do zamanifestowania swojej wiary i swojego przywiązania do Kościoła. Jak już wspominałem tydzień temu, w tym roku chciałbym byśmy zmienili trasę. Planowane ołtarze byłyby w następujących miejscach: I przy krzyżu koło szkoły (budują strażacy), II przy przedszkolu im. Jana Pawła II (buduje Rodzina Różańcowa), III przy kapliczce Maryi (budują Rycerze Niepokalanego Serca NMP i Gorzelin) i IV przy grocie (budują parafianie z Raszowej). Zróbmy wszystko, by uroczystość ta wypadła jak najpiękniej. Zapraszam wszystkich do zaangażowania się w przygotowanie i przebieg uroczystości. Proszę panie chóru Leśne Echo o wystąpienie w strojach ludowych. Proszę o zaangażowanie się jak co roku Ochotniczej Straży Pożarnej. Proszę przedszkolaczki, dziewczątka z pierwszych klas a szczególnie te, które w tym roku były u I  Komunii by przyszły sypać kwiaty na trasie procesji. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.30. Proszę o chętne angażowanie się do niesienia feretronów, chorągwi.
  4. W następne dni będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Po wieczornej mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła aż do następnego czwartku włącznie.
  5. Za dwa tygodnie, 18 czerwca, odpust w Raszówce ku czci Niepokalanego Serca NMP. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na mszę o godz. 13.00.
  6. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru „Niedzieli”.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych parafian, Bogadana Sobczaka i Martę Karpińską. Pomódlmy się w ich intencji….